11.6 C
Campulung Muscel
24/05/2024

Mihai Dan Mureşan şi Oana Adriana Petcu, proaspăt numiţi judecători la Câmpulung, conduc Circumscripţia electorală nr.2 din municipiu. Preşedinţii şi locţiitorii circumscripţiilor electorale din Muscel

Pe 15 aprilie 2024, la Tribunalul Argeş au fost desemnaţi, prin tragere la sorţi, preşedinţii circumscripţiilor electorale municipale, orăşeneşti şi comunale şi locţiitorii acestora, în judeţul Argeş, pentru alegerile locale şi pentru alegerea membrilor din România în Parlamentul European, organizate pe 9 iunie 2024. Noi îi vom prezenta pe cei responsabili de cele 28 de circumscripţii electorale din Muscel.

Circumscripţia electorală nr.2 Câmpulung este condusă de Mihai Dan Mureşan, proaspăt numit judecător la Câmpulung, prin Decretul nr.544/2024, din 8 aprilie 2024, al preşedintelui României, Klaus Werner Iohannis, publicat în Monitorul Oficial, Partea I, nr.319 din 9 aprilie 2024. În poziţia de locţiitor al Circumscripţiei electorale nr.2 Câmpulung a fost desemnată Oana Adriana Petcu, promovată ca judecător la instanţa câmpulungeană, tot prin decret al preşedintelui Iohannis din 8 aprilie 2024.    

Preşedinţii şi locţiitorii circumscripţiilor electorale din Muscel

Câmpulung – Circumscripţia electorală nr.2

  • Preşedinte: Mihai Dan Mureşan
  • Locţiitor: Oana Adriana Petcu

Albeştii de Muscel – Circumscripţia electorală nr.9

  • Preşedinte: Florenţa Violeta Jugănaru
  • Locţiitor: Ana Maria Hepeneţ

Aninoasa – Circumscripţia electorală nr.11

  • Preşedinte: Ramona Elena Pană
  • Locţiitor: Ion Valeriu Stănoiu

Bălileşti – Circumscripţia electorală nr.16

  • Preşedinte: Elena Simona Popa
  • Locţiitor: Marilena Valetina Matei

Berevoeşti – Circumscripţia electorală nr.19

  • Preşedinte: Elena Ciocan
  • Locţiitor: Ecaterina Carmen Moisescu

Boteni – Circumscripţia electorală nr.21

  • Preşedinte: Valentin Ionuţ Bidilică
  • Locţiitor: Florin Daniel Frăţică

Bughea de Jos – Circumscripţia electorală nr.26

  • Preşedinte: Amalia Mirela Simona Pîrvan
  • Locţiitor: Adela Mihaela Manolescu

Bughea de Sus – Circumscripţia electorală nr.27

  • Preşedinte: Anda Silvia Popescu
  • Locţiitor: Mihaela Camelia Tămîianu

Cetăţeni – Circumscripţia electorală nr.33

  • Preşedinte: Marian Laurenţiu Iana
  • Locţiitor: Irinel Costin Săvulescu

Coşeşti – Circumscripţia electorală nr.40

  • Preşedinte: Elena Cecilia Cîrstea
  • Locţiitor: Lucica Elena Necula

Davideşti – Circumscripţia electorală nr.43

  • Preşedinte: Tatiana Niţu
  • Locţiitor: Iulian Olteanu

Dâmbovicioara – Circumscripţia electorală nr.44

  • Preşedinte: Carmen Elena Nicolae
  • Locţiitor: Ana Mihaela Crişan

Dârmăneşti – Circumscripţia electorală nr.45

  • Preşedinte: Francesca Isabella Matache
  • Locţiitor: Marilena Comănescu

Dragoslavele – Circumscripţia electorală nr.48

  • Preşedinte: Ion Rădoiu
  • Locţiitor: Ana Tamara Ianiţ

Godeni – Circumscripţia electorală nr.50

  • Preşedinte: Georgian Dragoş Fulga
  • Locţiitor: Ana Irina Şarcane Rotărescu

Hârtieşti – Circumscripţia electorală nr.52

  • Preşedinte: Maria Camelia Vuţan
  • Locţiitor: Violeta Gabriela Mihai

Lereşti – Circumscripţia electorală nr.55

  • Preşedinte: Anca Georgiana Marin
  • Locţiitor: Ramona Ioana Voicu

Mihăeşti – Circumscripţia electorală nr.61

  • Preşedinte: Iustinian Matei
  • Locţiitor: Maria Ştefănescu

Mioarele – Circumscripţia electorală nr.62

  • Preşedinte: Raluca Ana Bălan
  • Locţiitor: Andrei Daniel Rădulescu

Poienarii de Muscel – Circumscripţia electorală nr.74

  • Preşedinte: Remus Eduard Boboc
  • Locţiitor: Carmen Ramona Gheorghe

Rucăr – Circumscripţia electorală nr.81

  • Preşedinte: Ion Vorovenci
  • Locţiitor: Cosmin Ionuţ Enescu

Schitu Goleşti – Circumscripţia electorală nr.84

  • Preşedinte: Mihaela Filipescu
  • Locţiitor: Hermina Claudia Boboc

Stâlpeni – Circumscripţia electorală nr.86

  • Preşedinte: Elena Daniela Chira
  • Locţiitor: Ana Maria Georgeta Pătrulescu

Stoeneşti – Circumscripţia electorală nr.87

  • Preşedinte: Emanoela Oancea
  • Locţiitor: Adrian Ionuţ Roşoagă

Ţiţeşti – Circumscripţia electorală nr.94

  • Preşedinte: Teodor Valentin Ion
  • Locţiitor: Carmen Georgeta Duculescu

Valea Mare Pravăţ – Circumscripţia electorală nr.99

  • Preşedinte: Laurenţia Mihăilescu
  • Locţiitor: Andra Mihaela Săvulescu

Vlădeşti – Circumscripţia electorală nr.101

  • Preşedinte: Ramona Elena Priseceanu Oniţoiu
  • Locţiitor: Mihaela Isabela Lică

Vultureşti – Circumscripţia electorală nr.102

  • Preşedinte: Corina Elena Calma
  • Locţiitor: Elisabeta Diţu

Postări asemănătoare

Acest site utilizeaza cookie-uri. Prin continuarea navigarii sunteti de acord cu utilizarea cookie. Pentru mai multe informatii puteti consulta Politica de confidentialitate a datelor personale. Accept Mai mult

error: Content is protected !!