20.2 C
Campulung Muscel
25/06/2024

89 de candidaţi la funcţia de primar în comunele din Muscel

Albeştii de Muscel

  • 1.Corinel Ţigău (Partidul Social Democrat)
  • 2.Cătălin Manta (Partidul Naţional Liberal)

Aninoasa

  • 1.Marius Stefano Zanvetor (Uniunea Salvaţi România)
  • 2.Benonie Ştefan (Partidul Social Democrat)
  • 3.Daniel Iosif (Partidul Naţional Liberal)

Bălileşti

  • 1.Niculae Toma (Alianţa pentru Unirea Românilor)
  • 2.Georgian Bădoiu (Partidul Naţional Liberal)
  • 3.Carmenuţa Manolescu (Uniunea Salvaţi România)
  • 4.Victor Cătălin Turturică (Partidul Social Democrat)

Berevoeşti

  • 1.Ionel Mazilu (Partidul Social Democrat)
  • 2.Gheorghe Busuioc (Partidul Naţional Liberal)

Boteni

  • 1.Vasile Leau (Partidul Social Democrat)
  • 2.Marian Florin Zărnescu (Partidul Naţional Liberal)
  • 3.Dumitru Popescu (Alianţa pentru Unirea Românilor)

Bughea de Jos

  • 1.Bogdan Oancea (Partidul Social Democrat)
  • 2.Ionuţ Valentin Poştoacă (Partidul Naţional Liberal)
  • 3.Ştefan Sima (Alianţa pentru Unirea Românilor)
  • 4.Mihai Victor Enache (Alianţa Dreaptă Unită USR – PMP – Forţa Dreptei)
  • 5.Cornel Octavian Leca (Partidul Umanist Social Liberal)

Bughea de Sus

  • 1.Ion Şain (Partidul Social Democrat)
  • 2.Nicolae Tarbă (Partidul Naţional Liberal)

Cetăţeni

  • 1.Mugurel Ion Minciună (Partidul Social Democrat)
  • 2.Alin Constantin Dumitrescu (Alianţa pentru Unirea Românilor)
  • 3.Claudius Ciobanu (Partidul Naţional Liberal)

Coşeşti

  • 1.Ciprian Gentărău (Alianţa pentru Unirea Românilor)
  • 2.Nicolae Pană (Partidul Social Democrat)
  • 3.Sebastian Carol Mihalcsak (Partidul Naţional Liberal)

Davideşti

  • 1.Anca Ionela Corbu (Alianţa pentru Unirea Românilor)
  • 2.Constantin Alin Văduva (Partidul Social Democrat)
  • 3.Marius Constantin Fulgeanu (Alianţa Dreaptă Unită USR – PMP – Forţa Dreptei)
  • 4.Aretia Călinescu (candidat independent)

Dâmbovicioara

  • 1.Dumitru Secăreanu (Partidul Social Democrat)
  • 2.Marian Vicenţiu Avram (candidat independent)

Dârmăneşti

  • 1.Ion Traşcu (Partidul Naţional Liberal)
  • 2.Mihail Ovidiu Olteanu (Uniunea Salvaţi România)
  • 3.Emilian Ciolan (Partidul Social Democrat)
  • 4.Constantin Iulian Trocan (candidat independent)

Dragoslavele

  • 1.Ion Băcioiu (Partidul Naţional Liberal)
  • 2.Laurenţiu Militaru (Partidul Social Democrat)
  • 3.Mihai Gheorghe Tarbă (candidat independent)

Godeni

  • 1.Ion Pădureanu (Partidul Social Democrat)
  • 2.Constantin Dorcioman (Partidul Naţional Liberal)
  • 3.Nicolae Florin Olteanu (Alianţa Dreaptă Unită USR – PMP – Forţa Dreptei)
  • 4.Marius Hublea (candidat independent)

Hârtieşti

  • 1.Cosmin Ion Ştefan (Partidul Social Democrat)
  • 2.Petrian Cătălin Andrei (Partidul Naţional Liberal)

Lereşti

  • 1.Petrina Bratu (Partidul Naţional Liberal)
  • 2.Marian Toader (Partidul Social Democrat)

Mihăeşti

  • 1.Constantin Marcel Popa (Partidul Naţional Liberal)
  • 2.Andreea Iuliana Crîmpiţă Matei (Partidul Social Democrat)
  • 3.Ion Tică (candidat independent)

Mioarele

  • 1.Ion Iosif (Partidul Naţional Liberal)
  • 2.Gabriel Hepeneţ (Partidul Social Democrat)
  • 3.Eduard Grecu (Partidul Pro România)
  • 4.Petre Aurelian Banu (Alianţa Dreaptă Unită USR – PMP – Forţa Dreptei)

Poienarii de Muscel

  • 1.Bogdan George Popescu (Alianţa pentru Unirea Românilor)
  • 2.Ion Banzea (Partidul Naţional Liberal)
  • 3.Gheorghe Galileu Chiţu (Partidul Social Democrat)

Rucăr

  • 1.Marian Dumitru Boncoi (Partidul Social Democrat)
  • 2.Ion Pîrnuţă (Partidul Naţional Liberal)
  • 3.Bogdan Vlaicu (Uniunea Salvaţi România)
  • 4.Gabriela Felicia Gheorghe (Partidul Pro România)

Schitu Goleşti

  • 1.Andrei Claudiu Luca (Alianţa pentru Unirea Românilor)
  • 2.Vasile Tudorel Miriţă (Partidul Naţional Liberal)
  • 3.Grigoriţă Maurel Boghez (Partidul Social Democrat)
  • 4.Cristian Şipoteanu (Alianţa Dreaptă Unită USR – PMP – Forţa Dreptei)

Stâlpeni

  • 1.Gabi Şerbănoiu (Partidul Social Democrat)
  • 2.Liviu Ion Modreanu (Alianţa pentru Unirea Românilor)
  • 3.Constantin Cuţic (Partidul Naţional Liberal)
  • 4.Florin Enache (Forţa Dreptei)

Stoeneşti

  • 1.Ion Nicuşor Enaru (Partidul Naţional Liberal)
  • 2.Florin Oancea (Uniunea Salvaţi România)
  • 3.Ion Marin (Partidul Social Democrat)

Ţiţeşti

  • 1.Marian Constantin Chireţu (Partidul Social Democrat)
  • 2.Gheorghe Savu (Partidul Naţional Liberal)
  • 3.Ion Laurenţiu Bucur (Alianţa pentru Unirea Românilor)
  • 4.Nicolae Georgel Diniaşi (Forţa Dreptei)

Valea Mare Pravăţ

  • 1.Adrian Pavel (Partidul Naţional Liberal)
  • 2.Petre Ionel Boncoi (Partidul Social Democrat)

Vlădeşti

  • 1.Elena Mădălina Bunea (Alianţa pentru Unirea Românilor)
  • 2.Elena Dică Hristu (Partidul Social Democrat)
  • 3.Leonard Iustinian Şerban (Partidul Naţional Liberal)
  • 4.Ştefan Constantin Făgărăşanu (Alianţa Dreaptă Unită USR – PMP – Forţa Dreptei)
  • 5.Ion Cătălin Bărboiu (Partidul SOS România)

Vultureşti

  • 1.Ion Dumitra (Partidul Naţional Liberal)
  • 2.Ionuţ Dobrişan (Alianţa pentru Unirea Românilor)
  • 3.Liviu Eugen Poşircă (Partidul Social Democrat)
  • 4.Marius Romulus Vlad (Uniunea Salvaţi România)
  • 5.Mioara Mirela Ungureanu (Forţa Dreptei)

Postări asemănătoare

Acest site utilizeaza cookie-uri. Prin continuarea navigarii sunteti de acord cu utilizarea cookie. Pentru mai multe informatii puteti consulta Politica de confidentialitate a datelor personale. Accept Mai mult

error: Content is protected !!