1.9 C
Campulung Muscel
29/11/2023

Muscelul Lereşti a devenit Zimbrii Lereşti

  • Aceeaşi echipă, altă denumire

Muscelul Lereşti va relua campionatul Ligii a 4-a la fotbal sub o nouă denumire, Zimbrii Lereşti. Decizia a fost luată zilele trecute de conducerea clubului, motivul fiind legat de apariţia zimbrilor în zona comunei păstorită de primarul Marian Toader. „Suntem mândri că zimbrii au revenit în zona Lereștiului și trăiesc în libertate în pădurile din zona noastră. Pentru că ne-am dorit să punem în valoare prezența acestora, dar și însemnătatea lor istorică, zimbrii devin simbol al echipei noastre de fotbal, iar Asociația Fotbal Club Muscelul Lerești devine Asociația Club Sportiv Zimbrii Lerești. Clubul intră astfel într-o nouă etapă și suntem bucuroși să ducem mai departe cultura și educația sportivă. Vă așteptăm să susțineți în continuare echipa noastră! Hai, Zimbrii Lerești!”, este mesajul postat pe pagina de Facebook a clubului. De-a lungul anilor această echipă s-a mai numit Fulgerul Lereşti şi AS Lereşti.  N. MANOLE

Postări asemănătoare

Acest site utilizeaza cookie-uri. Prin continuarea navigarii sunteti de acord cu utilizarea cookie. Pentru mai multe informatii puteti consulta Politica de confidentialitate a datelor personale. Accept Mai mult

error: Content is protected !!