25.1 C
Campulung Muscel
18/06/2024

Amical cu 13 goluri. FC Argeș – ARO Muscelul Câmpulung 9-4(5-0)

Festival de goluri, miercuri seară, pe stadionul „Nicolae Dobrin”, din Pitești! FC Argeș și ARO Muscelul Câmpulung au disputat un meci amical în care s-a înscris de 13 ori, echipa din Trivale impunându-se la finalul celor 90 de minute de joc cu scorul de 9-4.

Meciul a fost controlat cap-coadă de formația gazdă, golurile alb-violeților fiind marcate de Tofan (min.5), Jobello (min.17), Brendon (min.21), Tîrcoveanu (min.23, 32), Chirciu (min.56 autogol), Calcan(min.77), Gino Oprescu(min.79) și Turda(min.89), în timp ce pentru musceleni au punctat Jenaru (min.51, 63), Dascălu (min.52) și Măzărache (min.70). Înaintea partidei, o delegație a echipei ARO, din care a făcut parte și foștii fotbaliști Sergiu Coman șu Alin Durdun, dar și câțiva membri ai galeriei Longo Campo au depus câte o coroană de flori la monumentul lui Nicolae Dobrin, care a avut o contribuție importantă, în 1995, la promovarea echipei muscelene în Liga 2 (Divizia B atunci). „Este un gest normal prin care noi, suflarea fotbalistică, îi suntem recunoscători pentru rezultatele obținute cu echipa noastră!!!”, a precizat team-managerul echipei muscelene Dan Gheorghe. „Cu prilejul meciului amical dintre FC Arges Pitești și ARO Câmpulung, grupul Longo Campo a fost prezent astăzi la monumentul marelui Nicolae Dobrin pentru a-i aduce un omagiu unuia dintre cei mai mari fotbalisti români. Pentru cei care nu știu, Nicolae Dobrin a avut o mare contribuție la promovarea echipei noastre în Divizia B, în anul 1995. Caracter, suflet curat, diplomație, Nicolae Dobrin,legendă pe vecie!”, a fost mesajul transmis de galeria Longo Campo. Amicalul cu câmpulungenii a fost ultima repetiție pentru alb-violeți, înaintea duelului cu FC Voluntari, de duminică, de la ora 13.30, de pe stadionul Nicolae Dobrin, din runda cu numărul doi din play-out-ul Superligii.

FC Argeș: 1.Cătălin Straton – 2.Andrei Tofan, 43.Lucas Brendon, 95.Alin Dobrosavlevici, 16.Fabio Vianna – 88.Mimito Biai, 7.Boubacar Hanne, 80.Andrei Tîrcoveanu, 23.Zorhan Bassong – 11.Wesley Jobello, 28.Kevin Koubemba

Rezerve: 12. Adrian Briciu, 70.Antonio Jakolis, 24.Antonio Petre, 5.Grigore Turda, 18.Geani Crețu, 6.Tony Njike, 8.Ionuț Șerban, 10.Andreias Calcan, 26.David Croitoru, 22.Gino Oprescu, 14.Arnold Garita

Antrenor: Bogdan Argeș Vintilă

ARO Muscelul Câmpulung: 12.Adrian Tănase – 20.Ionuț Leca, 18.Bogdan Stancu, 5.Alexandru Butac, 19.Claudiu Chirciu – 14.Marius Dascălu, 21.George Neagu, 10.David Andrei, 9.Gabriel Jenaru- 13.Andrei Nilă, 7.Simon Măzărache

Rezerve: 1.Răzvan Dumitrică, 2.George Heroiu, 15.Andrei Cicu, 16.Rareș Cicu, 8.Laurențiu Robu, 11.Ștefan Horvat, 23.Kristian Koci, 6.Radu Ciobanu, 25.Ianis Răuță, 24.Luis Bunel, 3.Teodor Avram

Antrenor: Ovidiu Tică
Arbitru: Robert Avram; A1: Gabriel Stroe; A2: Adrian Dincă

N. Manole

Postări asemănătoare

Acest site utilizeaza cookie-uri. Prin continuarea navigarii sunteti de acord cu utilizarea cookie. Pentru mai multe informatii puteti consulta Politica de confidentialitate a datelor personale. Accept Mai mult

error: Content is protected !!