5.5 C
Campulung Muscel
22/04/2024

Muscelenii care vor să fie consilieri locali (VII)

Ultimele patru comune la care vă vom prezenta numele celor care vor să ajungă consilieri locali au adunat 328 de pretendenţi. La Stâlpeni, care va avea 13 consilieri locali, vor un loc 71 de persoane,  aproape 5 pe un loc. Consiliul Local Ţiţeşti va cuprinde 15 membri, iar doritori sunt 64, al 65-lea, de la PMP, a fost respins de Biroul Electoral de Circumscripţie, fiind peste 4 pe un loc. La Valea Mare Pravăţ sunt 95 de candidaţi pe 13 scaune, peste 7 pe un loc, plus doi, cărora din diferite motive le-a fost respinsă candidatura (unul de la APRPE şi unul de la PMP). Vlădeştiul are cei mai mulţi înscrişi în lupta electorală, 98 pentru cele 13 locuri admise de Prefectură, în concluzie peste 7,5 pe un loc.  

 

Stâlpeni

Candidaţi independenţi

=Florin Dobre, 66 ani, pensionar

=Sergiu Dumitrescu, 66 ani, maistru forestier, pensionar

 

PNL 

=Alice Filofteia Cîrstei, manager, îngrijire copil

=Constantin Dina, economist, pensionar

=Sorin Lucian Panaite, profesor

=Mihai Alexandru Brăslaşu, manager, administrator firmă

=Silviu Nedelcu, asistent medical igienă

=Gheorghe Chira, frezor, stivuitorist

=Manuela Tufeanu, asistent medical

=Gheorghe Vîlcoci, conducător auto

=Claudia Gabriela Biţă, contabil statistician, sortator produse

=Gabriel Costin Ionescu, stivuitorist

=Vasile Livezeanu, prelucrător prin aşchiere, operator

=Andreea Maria Stanciu, operator mase plastice

=Cătălina Gabriela Hera, profesor

=George Cătălin Ardei, mecanic agricol, stivuitorist

=Maria Corina Lupu, mecanic maşini şi utilaje, casnică

=George Cătălin Iancu, manager, administrator firmă

=Constantin Eugen Bica, lăcătuş mecanic, mecanic auto

=Marian Petre, manager, operator maşini unelte

=Vasile Dănuţ Chira, mecanic, operator maşini unelte

 

PAM

=Ion Bădoaia, electronist TC, instalator sisteme de securitate

=Ion Pătru, mecanic, pensionar

=Mihăiţă Mihai, manager transporturi, tehnician analist

=Mirela Savu, prelucrător prin aşchiere, oficiant

=Ştefan Liviu Olariu, profesor de sport, şomer

=Maria Cici Mihai, economist, declarant vamal

=Elena Valentina Zaharia, operator

=Eliza Liliana Pătru, literat, operator

 

PSD

=Eleodor Olavi Niţescu, inginer silvic, şef ocol

=Ion Stăncescu, şef UEL Automobile Dacia, economist

=Ioana Raluca Şuţa, asistent medical generalist, operator pariuri sportive

=Ovidiu Eugen Mesteacăn, economist, contabil şef

=Laura Voican, profesor învăţământ primar, învăţător

=Constantin Cuţic, economist, operator calitate Auto Dacia

=Mariana Nicoleta Machedon, diriginte oficiu poştal Stâlpeni

=Ion Dima

=Filofteia Dragomir

=Constantin Dumitru

=Florea Dumitru 

=Constantin Iancu 

=Daniel Ion Mormolea

=Gheorghe Niţu 

=Costel Preoteasa

=Gheorghiţa Răducanu 

=Bogdan Sora

=Georgel Sulea

=Aurel Vasilescu 

 

PMP

=Claudia Gabriela Diaconescu, asistent medical, tapiţer

=Florina Pătrăşcan, lucrător comercial, manager

=Elena Lascu, magaziner, pensionară

=Mugurel Victoraş Diaconescu, marinar, maistru ABAAV Piteşti

=Alexandru Constantin Petrache, şofer

 

ALDE

=Laurenţiu Dumitra, maistru, şef UEL

=Traian Lascu, tehnician veterinar, pensionar

=Ion Eduard Anghel

=Constantin Florescu, tehnician, pensionar

=Valentin Ion Tănase, electromecanic, operator

=Nicolae Ghiţescu, sudor

=Constantin Ioneci, operator

=Constantin Gabriel Dumitru, maistru, şef UEL

=Ioan Pătru, lăcătuş mecanic

=Dumitru Ilie, strungar, pensionar

=Adrian Bicean, strungar, operator

=Petruţ Gabriel Dumitrescu, strungar

=Eduard Niţă, sudor-presator

=Florentin Salla Vintilă, prelucrător prin aşchiere, sudor

=Emil Ciupăgeanu, sudor

=Petrică Ovedenie, strungar, operator

=Vasile Mandu, sudor

=Gheorghe Enoiu, strungar, operator

Ţiţeşti

Candidat independent

=Nicolae Georgel Diniaşi, economist, agent servicii clienţi

PMP

Ion Modreanu, tehnician, pensionar, a cărui candidatură a fost respinsă de Biroul Electoral de Circumscripţie, deoarece în lista de susţinători au fost înscrise persoane care nu domiciliază în Ţiţeşti.

PSD

=Florian Rizea, economist, primar

=Ionuţ Nicolaie Boteanu, economist, viceprimar

=Ion Deleanu, tehnician, pensionar

=Marian Constantin Chireţu, tehnician, pensionar

=Gabriela Panait, asistent medical

=Adrian Plăiaşu, profesor

=Sonel Haralambie Negoescu, preot

=Trifon Păcuraru, şofer, şomer

=Constantin Nicolescu, matriţer, pensionar

=Petruş Ciobanu, tehnician, proiectant

=Ion Laurenţiu Bucur, tehnician

=Vasile Postelnicu, economist, pădurar

=Laurenţiu Ilinca, instalator

=Neculae Banu, şofer

=Laurenţiu Năstase, electrician, administrator

=Constantin Teodorescu, tehnician

=Constanţa Nicu, tehnician, agent poştal

=Dorin Mihail Coman, tehnician, şofer

=Ion Adrian Băjenaru, inginer, şef atelier

PNL

=Gheorghe Savu, jurist, comisar

=Gheorghe Duţulescu, laborant, pensionar

=Aurelian Buzatu, lăcătuş mecanic, şofer ambulanţă

=Ionela Ungheanu Mateescu, profesor

=Mădălin Tiţa, operator

=Vergilia Deaconu, referent agricol, pensionar

=Puiu Păcuraru, lăcătuş mecanic, şofer

=Marian Florin Stanciu, Poliţie Comunitară

=Ionuţ Dobrescu, contabil, maşinist

=Roxana Alina Deleanu, economist, expert achiziţii

=Gabriel Dunărinţu, sudor

=Avram Mironel Niţă, operator

=Georgian Plăiaşu, fotograf, pensionar

=Amalia Crăiţa Ivan, medic, Medicină dentară

=Mădălin Marian Eremia, mecanic

=Gheorghe Ecaterina, tâmplar, pensionar

=Neculae Ninel Rizea, sudor, şef grupă intervenţii

=Constantin Adrian Foitoc, tehnician auto, sudor

=Nicolae Sima, electrician, pensionar

UNPR

=Ion Tudor, maistru, pensionar

=Neculae Feroiu, maistru, fără ocupaţie

=Nicolae Pănoiu, strungar

=Fănel Dinescu, forjor, fără ocupaţie

=Constantin Sumurduc, inginer

=Ion Rada, conducător auto, pensionar

=Ion Bucur, mecanic, agent pază

=Marius Constantin Budoiu, sculer matriţer, montator

=Gheorghe Ilinca, rectificator, pensionar

=Elena Rolea, liftier, pensionar

=Ion Lică, gestionar, pensionar

=Mihai Aurel Glăvan, mecanic, fără ocupaţie

=Ion Badea, mecanic

=Ion Mocioi, rectificator, fără ocupaţie

=Petre Tudor, găuritor-filetator, pensionar

=Petre Sorinel Dorobanţu, mecanic auto, fără ocupaţie

=Constantin Ana, mecanic, fără ocupaţie

=Gheorghe Panait, mecanic agricol, fără ocupaţie

=Ion Rolea, dulgher, pensionar

ALDE

=Constantin Ion, maistru auto, pensionar

=Florin Cosmin Simion, mecanic, muncitor

=Alin Marin Cotiac, tehnician mecanic, sudor

=Elena Petrache, muncitor

=Gheorghe Mocioiu, muncitor

=Florian Nicu, muncitor

Valea Mare Pravăţ

PSD

=Ion Boncoi, tehnician, primar

=Nicolae Ceauşescu, inginer, pensionar

=Ion Polexe, sculer matriţer, administrator

=Ionuţ Dragoş Neacşu, inginer

=Petre Ionel Boncoi, profesor, director Şcoala Valea Mare Pravăţ

=Ion Tămaşi, licenţiat teologie, administrator

=Dumitru Tămaşi, maistru, pensionar

=Silviu Aleodor Soceanu, medic veterinar

=Mihail Gavril Bratu, maistru

=Ion Marius Manea, economist

=Gheorghe Năftănăilă, prelucrător prin aşchiere, producător agricol

=Puiţa Luminiţa Lovişteanu, pensionar

=Nicolae Constantin, croitor, agent pază

=Florin Pavel Jianu, agent pază

=Mihai Cătălin Borosianu, inspector OPC, administrator

=Ion Bratu, tâmplar, pensionar

=Ion Solomon, care a făcut cerere de renunţare la candidatură

ALDE

=Viorel Avram, inginer

=Sorin Mailat, subinginer, director

=Gheorghe Jianu, lăcătuş mecanic, confecţii metalice

=Ion Ancu, maistru instructor, pensionar

=Constantin Dragoş Ancu, lăcătuş mecanic, stivuitorist

=Ionuţ Valentin Bălan, lăcătuş mecanic

=Gabriela Dragomir, mecanic

=Nicolae Parghel, mecanic maşini şi utilaje, agent pază

=Ion Gabriel Ungureanu, inginer, pensionar

=Pavel Florin Fînogea

=Gheorghe Bădescu

=Marian Dane

=Niculina Iancu

=Ion Luca

=Mihail Scarlat

=Porumbiţa Ungheanu

=Gabriel Vorovenci

PMP

=Elena Andreiu

=Cristina Andreea Creţu

=Romi Soceanu

=Cătălin Vintilă

=Nicoleta Roaită, a cărei candidatură a fost respinsă din cauză că nu a prezentat copie de pe cartea de identitate.

PNL

=Adrian Pavel, economist, viceprimar

=Ioan Bălăşoiu, tehnician, pensionar

=Lucian Marius Nicoară, electrician

=Dumitru Marina, asistent veterinar, operator însămânţări bovine

=Mihai Gâlcă, inginer, pensionar

=Ionuţ Stăncilă, mecanic întreţinere, gestionar

=Bucur Tămaşi, conducător auto

=Anghel Calangiu, mecanic, pensionar

=Viorel Măcărescu, subofiţer, pensionar

=Mihai Anton Motrun, circularist, operator circular

=Gabriel Simionescu, mecanic

=Anca Maria Motrun, operator

=Ion Lucian Mara, inginer, tehnician

=Paul Mateaş, lăcătuş mecanic

=Ruxandra Maria Grigore, asistent medical, lucrător comercial

=Loring Robert Săceanu, operator

=George Constantin Pană, operator

PAM

=Ion Solomon, mecanic motoare combustie internă, operator reglaje gaze

=Cătălin Bădescu, inginer horticultor, cercetător ştiinţific

=Gheorghe Marius Moroe, inginer

=Marian Oprescu, mecanic, macaragiu

=Stelian Matei, muncitor, decorator interior

=Lucian Ion Tămaşi, mecanic auto, şofer

=Florin Darie, electrician

=Constantin Cătălin Soceanu, mecanic, administrator

=Mădălin Ilarian Pîrşe, agent pază

=Lucian Dobrescu, tehnolog, tăietor geamuri

=Ion Săndulescu, şofer

=Claudiu Florentin Tamaş, sudor, sondor

=Marius Solomon, inginer horticol

=Ermin Gheorghe Săceanu, electrician, pensionar

PRM

=Dumitru Dobriţoiu, inginer, pensionar

=Dumitru Dan Dobriţoiu, sculer matriţer

=George Gabriel Bratu, student

=Gheorghe Viorel Zlate, electromecanic, liber profesionist

=Gabriel Bratu, sculer, PFA

=Mircea Bratu, agent pază

=Viorel Butoi, sculer, pensionar

=Cristian Oancea, şofer 

=Marian Ciobanu, electromecanic, PFA

=Costinela Dobriţoiu, operator

=Florin Andi Iordache, sculer

=Diana Elena Dobriţoiu, electromecanic, casnică

=Gheorghe Crinu Stănciuloiu, frezor

=Silviu Florescu, electromecanic, liber profesionist

=Elena Dobriţoiu, casier, pensionar

=Marian Petrescu, lăcătuş mecanic

=Constantin Bogdan Dobriţoiu, şofer

APRPE

=Viorel Brumaru

=Aurel Brumaru

=Răzvan Codruţ Brumaru

=Gheorghe Burulea

=Lazăr Fieraru

=Andreea Mihaela Luca

=Alin Ionuţ Mondoc

=Cătălin Onică

=Gheorghe Onică

=Marius Ion Rafira

=Augustin Liţă, a cărui candidatură a fost respinsă după ce s-a constatat că nu are vârsta legală pentru a candida.

Vlădeşti

APRPE

=Ion Mormonea, electrician, pensionar

=Lucian Pîrvan, conducător auto, salariat

=Gheorghe Neaţă, lăcătuş mecanic, salariat

=Dumitru Neaţă, operator, salariat

=Daniel Morteanu, mecanic auto, şomer

=Minel Păunoiu, mecanic auto, şomer

=Vasile Anghel, croitor, şomer

=Dorel Anghel, sudor, şomer

=Claudiu Ion Mitroi, mecanic, şomer

=Robert George Brebene, mecanic auto, şomer

=Vasile Cocoşatu, mecanic, şomer

=Ion Posadă, sudor, şomer

=Marcel Boanţă, şofer, şomer

=Gigel Marian Boanţă, mecanic auto şomer

=Ion Neaţă, lăcătuş mecanic, salariat

=Dragoş Florin Neacă, montator, salariat

=Nicolae Simion, mecanic auto, şomer

PMP

=Cătălin Căciulă, inginer, administrator

=Aurel Gheorghiţă Mihăescu, fochist

=Marin Nica, sudor, muncitor

=Vasile Manole, montator subansamble

=Cosmin Măgărea, montator subansamble

=Costel Stanciu, vopsitor, muncitor

=Viorica Oprea, vânzător

=Marius Constantin Onofre, matriţer

=Vasile Oprea, tractorist, agricultor

=Corina Mihaela Căciulă, matriţer

=Valerica Ramona Armeanu, şofer

=Răzvan Matei, agricultor, muncitor

=Vasile Daniel Armeanu, operator

=Loredana Elena Manole, montator, casnică

=Irina Stanciu, vulcanizator, muncitor

=George Spiridon, operator, muncitor

ALDE

=Ion Grosaru, tehnician, pensionar

=Sorinel Aurel Plăiaşu, merceolog, pensionar

=Gheorghe Morteanu, maistru, pensionar

=Nicoleta Stejereanu, sudor

=Luciana Daniela Voican, operator

=Emil Arsene, sudor, apicultor, sudor

=Constantin Lucian Ciubuc, şofer

=Ion Ilinca, topitor, pensionar

=Gabriel Floarei, casnic

=Gheorghe Ţicu, şofer

=Constantin Manole, şofer

=Claudia Lenuţa Florea, operator

PAM

=Gheorghe Făgărăşanu, mecanic, viceprimar

=Cristinel Moise, economist, administrator public

=Adelin Retevoi Popescu, preot

=Ionuţ Florin Moise, operator

=Valter Moldoveanu, inginer, director

=Ştefan Făgărăşanu, sudor

=Cristian Ion Vîlcoci, inginer, paznic vânătoare

=Marian Arsene, tehnician

=Corina Măceşi, învăţător, îngrijitor

=Ionuţ Dragoş Buşescu, informatician, operator

=Laura Victoriţa Ieremia, vânzător

=Constantin Florin Stanciu, agent transport, casier

=Adina Maria Unghianu, sculer matriţer, operator

=Sorinel Diţă, conducător auto

=Vasile Alexandru Boanţă, casnic

=Alina Corina Butaru, casnică

=Nadia Vasilica Boanţă, mecanic, şomer

PNL

=Dorel Ilincescu, profesor

=Constantin Miriţă, electromecanic, administrator firmă

=Gheorghe Căciulă, profesor

=Nicolae Vasile Pavel, profesor

=Constantin Mihăescu, inginer silvic

=Iulian Făgărăşanu, croitor, paznic

=Liviu Ilinca, mecanic

=Marinică Iulian Puiu, sudor

=Constantin Ilinca, pensionar

=Gheorghe Miricel, maistru sonde

=Marcel Căciulă, montator subansamble

=Ionuţ Didel Manole, mecanic, comerciant

=Iustinian Băhneanu, lăcătuş mecanic, constructor

=Gheorghe Neagoe, maistru

=Maria Magdalena Rusu, contabilă, casnică

=Corneliu Neacă, pensionar

=Maria Magdalena Vîlcoci, casnică

PSD

=Cristian Dică Hristu, manager, primar

=Ion Fuscel, preot

=Vasile Maria, mecanic, director

=Leonard Iustinian Şerban, inginer, proiectant

=Emil Buşescu, electrician, director

=Ionel Ţigău, tinichigiu

=Ion Stroe, profesor

=Elena Mădălina Bunea, profesor

=Constantin Mormonea, şofer, administrator

=Marius Vasile Jugănaru, profesor

=Adrian Ion Rîndaşu, mecanic, montator

=Liliana Petruţa Fintoiu, operator

=Ileana Ilinca, casnică

=Ion Lucian Manole, tinichigiu

=Ionica Bărboiu, tapiţer

=Speranţa Jugănaru, croitor, montator

=Mădălin Nicoară, mecanic, şef formaţie

PPUSL

=Dragoş Constantin Stroe, învăţător

=Ion Cătălin Ganţă, filolog, fără ocupaţie

Postări asemănătoare

Acest site utilizeaza cookie-uri. Prin continuarea navigarii sunteti de acord cu utilizarea cookie. Pentru mai multe informatii puteti consulta Politica de confidentialitate a datelor personale. Accept Mai mult

error: Content is protected !!