6.3 C
Campulung Muscel
29/03/2024

CS Rucăr, mari şanse de promovare în Liga a III-a

În meciul tur, musceleni au terminat la egalitate, 1-1, cu campioana judeţului Dolj, Dunărea Calafat

Campioanele judeţelor Dolj şi Argeş, Dunărea Calafat, respectiv CS Rucăr, au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul tur al barajului de promovare în Liga a III-a, desfăşurat sâmbătă seara, pe 18 iunie, pe malul Dunării. În urma acestui rezultat, echipa patronată de medicul stomatolog Claudiu Ciolan are prima şansă la calificare, meciul retur urmând să se desfăşoare pe 25 iunie, pe Stadionul „Municipal” din Câmpulung.

În meciul de la Calafat, gazdele au deschis scorul în minutul 32, prin Silviu Afrem, dintr-o lovitură liberă de la circa 25 de metri. Scorul final a fost stabilit în minutul 50, echipa musceleană reuşind egalarea prin Marinescu, după un asist al lui Dascălu. Până la sfârşitul celor 90 de minute de joc CS Rucăr şi-a mai trecut în cont câteva ocazii de a marca, lăsând astfel impresia în partida retur victoria nu-i va scăpa.

Dunărea Calafat: Surdu – Crac, Sîrbu, Oprişan, S. Luică, Toană, Stanciu, G. Cîrstea, T. Cîrstea, Căldăraru, Afrem. Au mai jucat: Caragea, Coca, E. Stoica.

CS Rucăr: Vălimăreanu – Dobre, G. Jenaru, Slăninoiu, Tănase, Marinescu, Bălan, Nica, Ghiţă, I. Jenaru, Pătrănoiu. Au mai jucat: Dascălu, Luca, Turcin.