23.5 C
Campulung Muscel
09/08/2022

Alex Manole, câştigătorul ediţiei din acest an a Cupei României la tenis de masă – seniori

Jucătorul de tenis de masă din Câmpulung, Alex Manole, legitimat la CS Victoria Câmpulung (fost CS TT Pristavu Câmpulung) a câștigat ediția din acest an a Cupei României, după ce l-a învins în finală pe colegul său de echipă Alin Spelbuș.
În drumul spre finală, Alex Manole i-a învins rând pe rând pe Andrei Tomică (3-2), Andrei Istrate (3-1) și Darius Toma (3-1). La rândul său Alin Spelbuș a trecut de Mihai Mănescu (3-1), Cristian Grigore (3-0) și Cristian Chirița (3-1), ultimul fost component al echipei CS TT Pristavu Câmpulung, în prezent la CSA Steaua București. În ultimul act al competiției, după un meci spectaculos, Alex Manole s-a impus în fața lui Alin Spelbuș, la limită, cu scorul de 3-2. Podiumul a fost completat de Cristian Chirița și Darius Toma. Ediția din acest an a Cupei României la tenis de masă a fost găzduită de localitatea timișoreană Dumbrăvița, în perioada 14-15 decembrie. Narcis MANOLE