Campulung Muscel
23/02/2024

Inter Câmpulung, victorie cu scor de tenis după o primă repriză de suferinţă

DLR Piteşti – Inter Câmpulung 1-6 (1-1)

Inter Câmpulung câştigă la scor de tenis, sâmbătă, în etapa cu numărul 5 din cadrul campionatului Ligii a 4-a la fotbal, după o primă repriză mai puţin reuşită, în care a fost condusă cu 1-0, muscelenii reuşind să egaleze în minutul 45. După pauză, fotbaliştii echipei gazdă ies total schimbaţi de la cabine, unde au fost muştruluiţi zdravăn de antrenorul Ovidiu Tică, determinarea se vede în jocul lor şi rezultatele încep să apară: un joc agresiv şi cinci goluri marcate. În minutul 66, la scorul de 1-1, Inter ratează un penalty. „A fost un meci în care nu ne-am putut baza pe toţi jucătorii, au lipsit Eduard Vîlsea (suspendat), Bogdan Stancu, Andrei Barbu şi Cristi Irimia, toţi accidentaţi, şi în care am făcut o primă repriză proastă. Am fost conduşi cu 1-0 şi am egalat abia în minutul 45, prin Alex Popescu. După discuţiile de la pauză cu jucătorii, una deloc amicală, am văzut în partea a doua a meciului o echipă determinată, agresivă, cu multă atitudine în joc, de unde şi rezultatul final de 6-1. Celelalte goluri ale noastre au fost marcate de Popescu, Vintilă, Leca, Petre, Luca şi Pătrănoiu. De remarcat că înminutul 66, la scorul de 1-1, am ratat şi un penalty.”, ne-a declarat antrenorul Ovidiu Tică. După această victorie, Inter Câmpulung se menţine pe locul 2 în clasament, cu 29 de puncte, după CS Rucăr, care s-a impus acasă, cu 6-2, în faţa celor de la ACS Poiana Lacului.

Rezultate etapa a 14-a
ACS Costeşti – Viitorul Bârla: 1-4 (1-1)
Victoria Buzoieşti – AS Lereşti: 3-0 (2-0)
Energia Stolnici – CS Mioveni: 0-2 (0-0)
DLR Piteşti – Inter Câmpulung: 1-6 (1-1)
Speed Acvadey Piteşti – CSC Suseni: 3-2 (2-0)
ACS Bălileşti, a stat.
Partida dintre Juventus Victoria 1992 Bascov şi Sporting Piteşti se va desfăşura pe 7 decembrie.