A.F. Muscelul Câmpulung continuă să se afle pe o pantă ascendentă la prima participare în campionatul Ligii a IV-a la fotbal. În etapa a patra, elevii antrenorului Gică Mihali au învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Voinţa Budeasa, la capătul unui joc animat cu multe faze de poartă, mai ales în partea a doua a disputei. În primele 30 de minute, partida a fost echilibrată, cu ocazii de-o parte şi de alta, însă, după ce Naciu a deschis scorul, în minutul 33, muscelenii au pus treptat, treptat stăpânire pe joc, fapt ce a condus la marcarea golului doi, prin acelaşi Naciu, în minutul 57. Muscelul a mai avut şi alte oportunităţi de a marca, în condiţiile în care oaspeţii au evoluat din minutul 71 în 10 oameni, însă, până la finalul meciului, scorul a rămas neschimbat. După acest rezultat, echipa din Câmpulung a urcat pe locul doi al clasamentului, cu un total de 10 puncte. În etapa următoare, una intermediară, care va avea loc mâine, Muscelul va juca în deplasare cu Real Bradu, locul trei în clasament, echipă care a zdrobit sâmbătă în deplasare, cu 10 la 1, formaţia FC Dănuţ Coman.
Cum s-au marcat golurile:
-minutul 33, 1-0: Sanda întoarce către Tameş, în faţa careului de 16 metri advers, un balon ce părea pierdut, iar fostul dinamovist îi pasează, la întâlnire, în suprafaţa de pedeapsă lui Naciu care-l execută pe Tănase cu un şut la colţul lung;
-minutul 57, 2-0: o centrare cu boltă în careul oaspeţilor îl găseşte nemarcat pe acelaşi Naciu care înscrie cu un şut sub transversală.
A.F. Muscelul Câmpulung a evoluat cu: Răzvan Dumitrică – Iancu, Laurenţiu Linte, Liviu Olteanu, Alin Găişteanu, Alexandru Popescu, Iulian Tameş, Marius Pătrănoiu, Bogdan Naciu, Roberto Ayza, Marian Sanda. Au mai jucat: Daniel Ungureanu, Claudiu Luca, Florin Dobre şi Iulian Vladu. Antrenor: Gheorghe Mihali.
Voinţa Budeasa a intrat cu: Adrian Tănase – Bogdan Stancu, Cristian Irimia, Alexandru Mierlea, Cosmin Leca, Andrei Barbu, Marian Marcu, Adrian Naciu, George Heroiu, Cornel Zăinescu şi Ionuţ Ion. Au mai jucat: Romeo Paraschivescu şi Nicolae Chirciu. Antrenor: Cristian Irimia.
Partida a fost arbitrată de Marius Naidin, secondat la cele două linii de Gabriel Stroe şi Romică Bîrdeş.
Rezultatele etapei a IV-a
ACS Poiana Lacului – CS Rucăr: 2-1
ACS Recea – CSC Suseni: 2-3
ACSFC Dănuţ Coman – CS Real Bradu: 1-10
ACS AF Muscelul – ACS Voinţa Budeasa: 2-0
CS Sporting Piteşti – ASFC Aripi Piteşti 2017: 1-1
ACS Vulturii Priboieni – ACS Basarabi Curtea de Argeş: 2-0
ACS Gloria Berevoeşti – ACS Costeşti: 3-4
CS Mioveni – CS DLR Piteşti: 3-3
ACS Victoria Buzoieşti – ACS Campionii FC Argeş: 1-0
AS Colibaşi – AS Juventus Bascov: 3-2
Etapa cu numărul V
AS Juventus Bascov – CS Sporting Piteşti
ACS Voinţa Budeasa – CS Mioveni
CSC Suseni – ACSFC Dănuţ Coman
ACS Costeşti – ACS Recea
CS Rucăr – ACS Gloria Berevoeşti
ACS Campionii FC Argeş – ACS Poiana Lacului
ACS Basarabi Curtea de Argeş – ACS Victoria Buzoieşti
ASFC Aripi Piteşti – ACS Vulturii Priboieni 2017
CS DLR Piteşti – AS Colibaşi
CS Real Bradu – ACS AF Muscelul
Clasamentul LIGII A IV-A
1.ACS Vulturii Priboieni 2017: 12p
2.ACS AF Muscelul: 10p
3.CS Real Bradu: 9p
4.ACS Poiana Lacului: 8p
5.AS Juventus Bascov: 7p
6.AS Colibaşi: 7p
7.ACS Victoria Buzoieşti: 7p
8.CSC Suseni: 7p
9.ACS Voinţa Budeasa: 6p
10.CS Rucăr: 6p
11.ACS Basarabi Curtea de Argeş: 6p
12.ACS Costeşti: 5p
13.CS Mioveni: 4p
14.CS Sporting Piteşti: 4p
15.ACS Recea: 3p
16.ACSFC Dănuţ Coman: 3p
17.ACS Campionii FC Argeş: 1p
18.CS DLR Piteşti: 1p
19.ASFC Aripi Piteşti 2017: 1p
20.ACS Gloria Berevoeşti: 0p