TRAFIC

În Liga a V-a la fotbal, AS Contabilitate Stoeneşti a cedat greu în faţa liderului FC Corbi

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 322

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2019_Noiembrie_2433_14.jpgMeciuri frumoase şi goluri multe în etapa a 11-a a campionatului Ligii a V-a, seria Nord, la fotbal! În derbyul etapei, AS Lereşti nu reuşeşte decât un egal, acasă, 1-1 cu AS Godeni, după ce a fost condusă, cu 1-0. AS Dragoslavele zdrobeşte cu 5-0 Partizanul din Vlădeşti şi ar fi fost pe primul loc în clasament dacă nu era incidentul din etapa precedentă, când a pierdut cu 3-0, la masa verde, întâlnirea din deplasare cu echipa din Godeni, după ce Onică a lovit arbitrul. În aceste condiţii, lider al seriei rămâne FC Corbi, care s-a impus greu în faţa echipei AS Contabilitate Stoeneşti, care creşte de la meci la meci.

„Astăzi am întâlnit liderul la zi al campionatului. Cu toate că eram văzuţi ca victimă sigură de gazde cât şi de mass-media, am cedat cu greu punctele. Am intrat foarte bine în meci, mai întâi bara lui Mădălin Bragă, după care am reuşit să deschidem scorul, la fel ca în ultimele patru etape, după un şut din marginea careului expediat de Ene Lucian. Am fost egalaţi după cinci minute. Jocul bun echipei noastre a continuat, surprinzând adversarul. Puţin a lipsit să intrăm la pauză în avantaj, după o ratare a aceluiaşi Mădălin Bragă, care nu a hărţuit în mod constant apărarea adversă. Cu toate că adversarii au intrat mai montaţi în repriza a doua, băieţii noştri au continuat să joace la un nivel ridicat. La jumătatea reprizei secunde, ca urmare a unei erori uriaşe de arbitraj, am primit cel de-al doilea gol. Cu toate că mingea ieşise în aut de poartă, centralul a lăsat jocul să continue. Am încercat golul egalizator şi am avut şansa egalării la lovitura liberă a lui Mădălin Bragă, scoasă cu greu de sub bară de portarul advers. Am ratat o nouă ocazie la o lovitură indirectă din interiorul careului prin Cristian Bragă. În ultimul minut, am fost prinşi pe „contre-pied” şi am primit golul cu numărul trei. Scorul nu poate fi schimbat, însă rămânem cu amintirea unui joc plăcut în care echipa a jucat cu dăruire, ceea ce ne conferă încredere că ne putem bate cu orice echipă din campionat.”, titrează oficialii echipei din Stoeneşti pe contul de Facebook. Alex BARBU