TRAFIC

Liderul Ligii a V-a, Seria Nord, învins la Hârtieşti!

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 354

Fotbal Club Corbi şi AS Dragoslavele erau singurele echipe cu victorii pe linie în acest sezon al Campionatului Judeţean, Seria Nord. Şase meciuri, şase victorii pentru fiecare echipă, plus o rundă în care au stat, ca urmare a faptului că adversarul pe care ar fi trebuit să-l întâlnească, AS Schitu Goleşti, s-a retras din campionat. Duminică, însă, în cadrul etapei cu numărul opt, niciuna nu a mai reuşit să câştige! Dacă AS Dragoslavele a făcut egal în deplasarea de la Aninoasa, 1-1, FC Corbi a fost umilită, pur şi simplu, la Hârtieşti. În minutul cinci, echipa locală, Petrolul, conducea deja cu 2-0! A fost 3-0 la pauză şi 5-3 la final, în ceea ce ar putea fi considerată una dintre marile surprize ale acestui sezon!

AS Godeni a câştigat acasă cu AS Contabilitate Stoeneşti

Fotbalul este nedrept!, au scris reprezentanţii echipei AS Contabilitate Stoeneşti pe Facebook, detaliind şi de ce.

„Echipa noastră a pierdut la limită astăzi, împotriva celor de pe locul 4, şi meciul AS Godeni - AS Contabilitate Stoeneşti s-a încheiat 2-1. După un început echilibrat, echipa noastră a deschis scorul prin Dorin Lazăr.

Jocul bun al băieţilor a continuat, dar mingea nu a vrut să intre în poartă la lovitura liberă executată de Mădălin Bragă, lovind bara transversală. Am intrat la cabine în avantaj, iar după pauză, şi-a intrat în rol şi arbitrul.

După ce i-a acordat cartonaş galben unui jucător (acesta primind galben şi în prima repriză), nu l-a eliminat, apoi a mai făcut cadou gazdelor o lovitură de la 11 metri, din care aceştia au egalat. Pe final am primit şi golul 2, dar şansa a fost împotriva noastră astăzi, ocaziile rămânând nefructificate. Felicitări, băieţi, pentru joc şi dăruire! Şi nu uitaţi: mai sunt meciuri de jucat şi puncte de adunat! Forţa, ASCS!”