Te informam ca site-ul nostru foloseste cookie-uri, iar prin navigarea pe site iti exprimi acordul asupra folosirii acestora. 

Menu
TRAFIC

Liderul Ligii a V-a, Seria Nord, învins la Hârtieşti!

  • Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 646

Fotbal Club Corbi şi AS Dragoslavele erau singurele echipe cu victorii pe linie în acest sezon al Campionatului Judeţean, Seria Nord. Şase meciuri, şase victorii pentru fiecare echipă, plus o rundă în care au stat, ca urmare a faptului că adversarul pe care ar fi trebuit să-l întâlnească, AS Schitu Goleşti, s-a retras din campionat. Duminică, însă, în cadrul etapei cu numărul opt, niciuna nu a mai reuşit să câştige! Dacă AS Dragoslavele a făcut egal în deplasarea de la Aninoasa, 1-1, FC Corbi a fost umilită, pur şi simplu, la Hârtieşti. În minutul cinci, echipa locală, Petrolul, conducea deja cu 2-0! A fost 3-0 la pauză şi 5-3 la final, în ceea ce ar putea fi considerată una dintre marile surprize ale acestui sezon!

AS Godeni a câştigat acasă cu AS Contabilitate Stoeneşti

Fotbalul este nedrept!, au scris reprezentanţii echipei AS Contabilitate Stoeneşti pe Facebook, detaliind şi de ce. 

„Echipa noastră a pierdut la limită astăzi, împotriva celor de pe locul 4, şi meciul AS Godeni - AS Contabilitate Stoeneşti s-a încheiat 2-1. După un început echilibrat, echipa noastră a deschis scorul prin Dorin Lazăr. 

Jocul bun al băieţilor a continuat, dar mingea nu a vrut să intre în poartă la lovitura liberă executată de Mădălin Bragă, lovind bara transversală. Am intrat la cabine în avantaj, iar după pauză, şi-a intrat în rol şi arbitrul. 

După ce i-a acordat cartonaş galben unui jucător (acesta primind galben şi în prima repriză), nu l-a eliminat, apoi a mai făcut cadou gazdelor o lovitură de la 11 metri, din care aceştia au egalat. Pe final am primit şi golul 2, dar şansa a fost împotriva noastră astăzi, ocaziile rămânând nefructificate. Felicitări, băieţi, pentru joc şi dăruire! Şi nu uitaţi: mai sunt meciuri de jucat şi puncte de adunat! Forţa, ASCS!” 

Rezultatele etapei a VIII-a

 

AS Lerești - a stat

AS Inter Aninoasa - AS Dragoslavele: 1-1

AS Petrolul Hârtiești - ACS Fotbal Club Corbi: 5-3

AS Godeni - AS Contabilitate Stoenești: 2-1

AS Partizanul Vlădești - AS Flacăra Boteni: 5-0

CS Domnești - AS Cimentul Valea Mare Pravăț: 3-3

AS Unirea Bughea de Jos - AS Cetățeni: 3-3

AS Vulturii Vulturești - AS Voința Țițești: 4-3

Etapa cu numărul IX

 

AS Lerești - AS Inter Aninoasa

AS Dragoslavele - AS Petrolul Hârtiești

ACS Fotbal Club Corbi - AS Godeni

AS Contabilitate Stoenești - AS Partizanul Vlădești

AS Voința Țițești - AS Unirea Bughea de Jos

AS Cetățeni - CS Domnești

As Cimentul Valea Mare Pravăț - stă

AS Flacăra Boteni - AS Vulturii Vulturești

Clasamentul LigII a V-a

 

1.AS Lerești: 19p

2.AS Dragoslavele: 19p

3.ACS Fotbal Club Corbi: 18p

4.AS Partizanul Vlădești: 15p

5.AS Godeni: 15p

6.AS Vulturii Vulturești: 12p

7.AS Cimentul Valea Mare Pravăț: 11p

8.CS Domnești: 11p

9.AS Cetățeni: 10p

10.AS Petrolul Hârtiești: 8p

11.AS Voința Țițești: 7p

12.AS Inter Aninoasa: 6p

13.AS Unirea Bughea de Jos: 4p

14.AS Contabilitatea Stoenești: 3p

15.AS Flacăra Boteni: 2p

 

The most visited gambling websites in The UK