Menu
TRAFIC

Victorie categorică pentru elevii lui Gică Mihali. AF Muscelul Câmpulung - FC Argeş II 7-0 (4-0)

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 307

Meci fără istoric, sâmbătă, în Trivale, unde AF Muscelul Câmpulung s-a impus cu un categoric 7-0 (4-0) în faţa echipei FC Argeş II, în etapa a noua a Ligii a IV-a la fotbal. Jucătorii pregătiţi de fostul internaţional Gică Mihali au controlat jocul de la un capăt la altul, scorul putând să fie mult mai mare, însă au fost şi foarte multe ratări.

Diferenţa de pe tabela de marcaj nu e deloc surprinzătoare, pentru că echipa gazdă e formată din jucători foarte tineri, în vreme ce Academia şi-a propus câştigarea campionatului judeţean şi are în componenţă mai mulţi fotbalişti cu experienţă competiţională, dintre care îi amintim doar pe Iulian Tameş şi Roberto Ayza. Scorul a fost deschis în minutul 22 de Fernando Dobre, iar 11 minute mai târziu, Bogdan Naciu face 2-0. De aici începe distracţia, AF Muscelul Câmpulung reuşind să înscrie încă două goluri până la pauză, în doar patru minute, prin Roberto Ayza (minutul 36) şi Bogdan Pătrănoiu (minutul 39). Intrat la pauză, Da Silva duce scorul, în minutul 60, la 5-0, iar până la finalul jocului, Bogdan Pătrănoiu şi Fernando Dobre fac „dubla”, punctând în minutele 67, respectiv 71.

AF Muscelul Câmpulung a evoluat în următoarea formulă: Răzvan Dumitrică - Cosmin Iancu, Marian Sanda, Laurenţiu Linte, Florin Dobre, Bogdan Naciu (minutul 59 Bogdan Măcriş), Alin Găişteanu, Iulian Tameş (minutul 46 George Albu), Costinel Grancea (Kallemback Da Silva), Marius Pătrănoiu şi Roberto Ayza (minutul 54 Claudiu Luca). Antrenor - Gheorghe Mihali.

Pentru FC Argeş II au jucat: Andrei Preda - Dorel Dinuţă, Andrei Niţu, Alexandru Sebe, Ştefan Stancu, Iulian Dragoman, Ionuţ Păun, Dorin Puică, Viorel Badea, Victor Sculea şi Alexandru Fundătureanu. Antrenor - Augustin Eduard.

Partida a fost oficiată la centru de Liviu Chiţa, ajutat de Gheorghiţă Bălan şi Mihai Ionescu, iar observator a fost Ilie Şandru.

În urma acestei victorii, AF Muscelul Câmpulung a urcat până pe locul doi în clasament, cu 22 de puncte.