Menu
TRAFIC

Gloria Berevoeşti, umilită de ultima clasată Alb-albaştrii au cedat, 2-5, pe teren propriu, cu Aripi Piteşti

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 426

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2019_Octombrie_2425_Clipboard13.jpgGloria Berevoeşti a fost umilită pe teren propriu de ultima clasată în Campionatul Ligii a patra, FC Aripi Piteşti, într-un joc în care oaspeţii au făcut ce au vrut cu apărătorii gazdelor. Micuţii fotbalişti piteşteni au avut 3-0 la pauză, iar dacă centralul întâlnirii nu fluiera finalul partidei mai devreme cu 10 minute, diferenţa putea fi şi mai mare.

Gloria Berevoeşti traversează cea mai neagră perioadă din existenţa sa. Alb-albaştrii nu au reuşit să obţină decât o singură victorie în acest Campionat de Liga a patra, în rest, a înregistrat înfrângeri pe linie. Ultima, poate, şi cea mai usturătoare şi umilitoare, totodată, dacă se are în vedere scorul, cât şi cine i l-a administrat. FC Aripi Piteşti, echipă aflată la prima participare în cel de-al patrulea eşalon fotbalistic, a dat lovitura şi a plecat de la Berevoeşti cu toate punctele puse în joc.

Piteştenii au condus la pauză cu scorul de 3 la 0, pentru ca, la final, să încheie partida en-fan-fare, 5 la 2. Şi diferenţa putea să fie şi mai mare dacă în minutul 80, atunci când fundaşul stânga, Chira, a suferit o accidentare cumplită, centralul Artur Răcoare a fluierat finalul partidei. Un final de joc în care micuţii fotbalişti piteşteni le-au dat o lecţie de fotbal alb-albaştrilor din Berevoeşti. În urma eşecului înregistrat, Gloria Berevoeşti a preluat lanterna roşie a clasamentului chiar de la echipa care a învins-o, FC Aripi Piteşti, fiind singura echipă cu doar trei puncte acumulate până în prezent, în actuala stagiune competiţională.