TRAFIC

În derby-ul etapei a patra, A.F. Muscelul Câmpulung - Voinţa Budeasa 2-0 (1-0)

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 436

A.F. Muscelul Câmpulung continuă să se afle pe o pantă ascendentă la prima participare în campionatul Ligii a IV-a la fotbal. În etapa a patra, elevii antrenorului Gică Mihali au învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Voinţa Budeasa, la capătul unui joc animat cu multe faze de poartă, mai ales în partea a doua a disputei. În primele 30 de minute, partida a fost echilibrată, cu ocazii de-o parte şi de alta, însă, după ce Naciu a deschis scorul, în minutul 33, muscelenii au pus treptat, treptat stăpânire pe joc, fapt ce a condus la marcarea golului doi, prin acelaşi Naciu, în minutul 57. Muscelul a mai avut şi alte oportunităţi de a marca, în condiţiile în care oaspeţii au evoluat din minutul 71 în 10 oameni, însă, până la finalul meciului, scorul a rămas neschimbat. După acest rezultat, echipa din Câmpulung a urcat pe locul doi al clasamentului, cu un total de 10 puncte. În etapa următoare, una intermediară, care va avea loc mâine, Muscelul va juca în deplasare cu Real Bradu, locul trei în clasament, echipă care a zdrobit sâmbătă în deplasare, cu 10 la 1, formaţia FC Dănuţ Coman.

Cum s-au marcat golurile:

-minutul 33, 1-0: Sanda întoarce către Tameş, în faţa careului de 16 metri advers, un balon ce părea pierdut, iar fostul dinamovist îi pasează, la întâlnire, în suprafaţa de pedeapsă lui Naciu care-l execută pe Tănase cu un şut la colţul lung;

-minutul 57, 2-0: o centrare cu boltă în careul oaspeţilor îl găseşte nemarcat pe acelaşi Naciu care înscrie cu un şut sub transversală.

A.F. Muscelul Câmpulung a evoluat cu: Răzvan Dumitrică - Iancu, Laurenţiu Linte, Liviu Olteanu, Alin Găişteanu, Alexandru Popescu, Iulian Tameş, Marius Pătrănoiu, Bogdan Naciu, Roberto Ayza, Marian Sanda. Au mai jucat: Daniel Ungureanu, Claudiu Luca, Florin Dobre şi Iulian Vladu. Antrenor: Gheorghe Mihali.

Voinţa Budeasa a intrat cu: Adrian Tănase - Bogdan Stancu, Cristian Irimia, Alexandru Mierlea, Cosmin Leca, Andrei Barbu, Marian Marcu, Adrian Naciu, George Heroiu, Cornel Zăinescu şi Ionuţ Ion. Au mai jucat: Romeo Paraschivescu şi Nicolae Chirciu. Antrenor: Cristian Irimia.

Partida a fost arbitrată de Marius Naidin, secondat la cele două linii de Gabriel Stroe şi Romică Bîrdeş.