Te informam ca site-ul nostru foloseste cookie-uri, iar prin navigarea pe site iti exprimi acordul asupra folosirii acestora. 

Menu
TRAFIC

Zeci de musceleni, câştigători la concursul de ciclism „Lupii Dacilor-Trofeul Muscelului”

  • Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 753

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2019_Iulie_2399_Clipboard10.jpgDuminică, 30 iunie, iubitorii de ciclism au putut participa la a VII-a ediţie a evenimentului „Lupii Dacilor-Trofeul Muscelului”, pregătit tot de Răzvan Jugănaru şi Riders Club. Pasionaţii de mountain bike au avut parte de aventură pe versanţii şerpuiţi ai masivului Iezer-Păpuşa, prin rampe abrupte şi coborâri alerte.

Competiţia s-a derulat pe două trasee, unul Standard, de 29 km, destinat participanţilor peste 14 ani, şi altul Epic, de 55 km, pentru cicliştii peste 18 ani. Traseul Standard a avut disponibile trei curse competitive: =Masculin / Nivel 2, Open; =Masculin / Nivel 3, Masculin / Nivel 4, Feminin / Nivel 2, Feminin / Nivel 3, Feminin / Nivel 4, pentru categoriile de vârstă 14-18 ani, 19-29 ani, 30-39 ani, 40-49 ani şi +50 ani; =Masculin / Elite, Feminin / Elite, pentru categoriile de vârstă 15-18 ani. Traseul a fost cel utilizat la ediţia din 2017, cu 29 km, o diferenţă de altitudine de 600 metri, cu un grad de dificultate 3 din 5. Timpul estimat pentru medalia de aur a fost de 2 ore şi 20 de minute, pentru argint - între 2 ore şi 20 de minute şi 2 ore şi 40 de minute, iar pentru bronz - peste 2 ore şi 40 de minute.

La direcţia Epic, cei peste 18 ani au avut de parcurs ruta de 55 km o singură dată. Aici, s-au făcut înscrieri la trei curse: =Masculin / Nivel Elite, Feminin / Nivel Elite, peste 19 ani; =Masculin / Nivel 1, Feminin / Nivel  1, peste 18 ani; =Masculin / Nivel 2, pentru categoriile de vârstă 19-29 ani, 30-39 ani, 40-49 ani şi +50 ani. Drumul de parcurs a avut aceeaşi variantă ca în 2017, cu o diferenţă de altitudine de 1.400 m, un grad de dificultate de 4 din 5. Pentru medalia de aur a fost stabilit un timp de 4 ore şi 30 de minute, pentru argint - între 4 ore şi 30 de minute şi 5 ore şi 20 de minute, iar pentru bronz - de peste 5 ore şi 20 de minute.

Rezultatele la “Trofeul Muscelului” arată astfel:

Standard, clasament general

=Medalie de aur: Ştefan Chivu (Câmpulung), Valentin Stroescu (Câmpulung), Andrei Oprişoiu (Câmpulung), Andrei Robu (Câmpulung), Radu Matei (Câmpulung), Mihai Adrian Popa (Câmpulung), Anton Libianu (Câmpulung), Carmen Poştoacă (Câmpulung), Daniel Avram (Câmpulung), Albert Avram (Câmpulung), Marian Micudă (Bughea de Jos), Gabriel Ciubuc (Piteşti), Cristian Modro (Piteşti), Marius Daniel Ocnărescu (Piteşti), Nicolae Ungureanu (Piteşti), Dan Cătălin Ciurea (Piteşti), Cristian Ungureanu (Piteşti), Andrei Nicolae (Piteşti), Antonio Văcărescu (Piteşti), Aurelian Dumitru (Piteşti), Alexandru Otobic (Piteşti), Ervin Bontea (Muşăteşti), Emil Armulescu (Domneşti), Rareş Alecu (Braşov), Lucian Bendea (Covasna), Ionuţ Nicola (Sibiu), Andrei Brebuleş (Bucureşti), Răzvan Grec (Sibiu), Gabriel Ivanov (Măcin), Mark Dudas (Satu Mare), Vlad Niţoiu (Râmnicu Vâlcea), Marian Marius Secaru ( Slănic), Andrei Tabacu (Bucureşti), Andrei Necula (Focşani), Valentin Popescu (Bucureşti), Gabriel Vlăduţ Petcu (Bucureşti), Pavel Bodareu (Bucureşti), Ştefan Stoican (Bucureşti), Laurenţiu Sorin Proorocu (Bucureşti), Alexandru Andrei Ilie (Bucureşti), Alexandru Marcu (Baloteşti), Bogdan Iulian Goia (Bucureşti), Marius Geafer (Bucureşti), Iulian Barbu (Bucureşti), Cătălin Niţu (Brăneşti), Eugen Gheorghe (Bucureşti), Dragol Brînză (Cernavodă), Adruian Vuţan (Bucureşti), Valentin Drobczyk (Bucureşti), Tiberiu Maxim (Bucureşti), Ştefan Băiceanu (Bucureşti), Vlad Mihai Braşoveanu (Craiova), Daniel Ghimpu (Bucureşti), Dan Cijbescu (Bucureşti), Daniel Gîndac (Măcin), Andrei Teşileanu (Bucureşti), Ionuţ Baranga (Bucureşti), Simin Călinescu (Râmnicu Vâlcea), Gheorghe Ciucă (Bucureşti), Akos Timar (Târgu Secuiesc), Bogdan Butuc (Bucureşti), Iulian Ştefan Gruia (Bucureşti), Szilard Balog (Târgu Secuiesc), Iulian Cristian Doncescu (Slatina), Pascal Cassecuelle (Bucureşti), Cristian Baciu (Bucureşti), Paul Roşca (Bucureşti), Valentin Radu (Bucureşti), Andrei Bucuioc (Bucureşti), Bogdan Viziteu (Bucureşti), Alin Alupei (Bucureşti), Horea Nicola (Sibiu), Andrei Volontir (Bucureşti), Dan Raneti (Bucureşti), Ştefan Emanuel Dinu (Pucioasa), Florin Colţ (Râmnicu Vâlcea), Alexandru Răzvan Surugiu (Bucureşti), Cătălin Tănăsie (Bucureşti), Bogdan Hasegan (Bucureşti), Bogdan Semenscu (Bucureşti), Sorin Radu (Bragadiru), Antoniu George Drăguşin (Bucureşti), Bogdan Constainescu (Bucureşti), Petre Ţiclete (Bucureşti), Cristian Purcaru (Bucureşti), Daniel Stoica (Bucureşti), Răzvan Dobre (Bucureşti), Vasile Cosac (Fieni), Gică Mănescu (Călimăneşti), Cosmin Costea (Bucureşti), Cristian Rotariu (Bucureşti), Robert Vincze (Balş), Mihai Veltan (Bucureşti), Bogdan Angheluş (Călimăneşti), Victor Gologan (Bucureşti), Mihai Grosoşiu (Măgurele), Dragoş Petcu (Bucureşti), Ioana Viziteu (Bucureşti), Andrei Mădălin Mărmureanu (Bucureşti), Alexandru Dergie (Ploieşti), Alexandru Coller (Brebu Mănăstirei), Florin Tesula (Bucureşti), Romulus Titus (Râmnicu Vâlcea), Cătălin Burlacu (Bucureşti), Andreea Poiana (Bucureşti), Dragoş Vişoiu (Bucureşti), Mihai Costel Sebastian (Bucureşti), Ionuţ Şchiopu (Bucureşti), Andreea Mariana Brustan (Bucureşti), Cristian Smochină (Bucureşti), Alexandru Gheorghe (Bucureşti), Sorin Sava (Bucureşti), Alin Răzvan Ioniţă (Bucureşti), Ştefan Dobre (Bucureşti), Laur Iancu (Bucureşti), Mădălina Jianu (Bucureşti), Petre Pîrvulescu (Bucureşti), Bogdan Govoreanu (Râmnicu Vâlcea), Marius Samoilă (Bucureşti), Marcel Grădinaru (Bucureşti), dan Pascu (Bucureşti), Marius Lăzărescu (Bucureşti), Marius Bădulescu (Bucureşti), Ştefan Taşcă (Bucureşti), Alex Vasiliu (Bucureşti), Radu Nicolae Pârvan (Bucureşti), Tiberiu Radu Guzu (Brăila), Radu Cotescu (Bucureşti), Iulian Nica Şerban (Bucureşti), Alexandru Lupescu (Budeşti), Virgiliu Chiriţă (Bucureşti), Daniel Samoilă (Bucureşti), Alexandra Cristina Goia (Bucureşti), Gabi Staicu (Chiajna), Nicolae Alexandru Costescu (Bucureşti), Tiberiu Manoiu (Bucureşti), Cristian Hărătău (Bucureşti), Vistoc Alexandru Aron (Bucureşti), Alexandru Popa (Bucureşti), Paul Theodor Dorian Clenciu (Bucureşti), Mihai Aron (Bucureşti), Sabin Octavia Chiriac (Buftea); Vlad Giuşcă (Bucureşti), Andrei Răzvan Voinescu (Bucureşti), Mircea Boboc (Bucureşti), Matyas Timea (Târgu Secuiesc).

=Medalie de argint: Andrei Oprişoiu (Câmpulung), Andrei Năftică (Câmpulung), Nicolae Bălan (Ştefăneşti), Marilena Matei (Topoloveni), Marius Măcărescu (Bucureşti), Ioan Lucian Surugiu (Braşov), Raluca Cheregi (Bucureşti), Aurel Şovăială (Călineşti), Costin Lupescu (Budeşti), Costel Grecu (Bucureşti), Gabriel Dumitru (Bucureşti), Valentin Popa (Bucureşti), Petru Ştefan (Bucureşti), Răzvan sava (Bucureşti), Tatiana Nipomici (Voluntari), Ionuţ Bogdan Neagu (Bucureşti), Sabin Ionuţ Bălan (Băicoi), Adina Angheluţă (Bucureşti), Eusebiu Vizitiu (Bucureşti), Mihai Răzvan Nichita (Bucureşti), Alexandru Costache (Bucureşti), Mădălin Scorţan (Bucureşti), Gheorghe Tabacu (Bucureşti), Roxana Sandu Radu (Bucureşti), Andrei Zaica (Bucureşti), Răzvan Pop (Bucureşti), Şerban Ilie (Bucureşti), Valentin Ofiţerescu (Bucureşti), Daniela Bascatov (Râmnicu Vâlcea), Silviu Popa (Bucureşti), Ioan Angheloiu (Bucureşti), Ovidiu Buhnilă (Bucureşti), Ştefan Botoagă (Constanţa), Ovidiu Bratu (Bucureşti), Rareş Scorţan (Bucureşti), Lucian Dobrotă (Bucureşti), Vlad Voica (Bucureşti), Lorin Cosmin Adrian Popesci Filimon (Otopeni), Marius Stroie (Braşov), Andrei Avramică (Bucureşti), Amelia Sava (Bucureşti), Constantin Dumitru (Bucureşti), Basarab Gogoneaţă (Bucureşti), Alexandru Lupu (Bucureşti), Vlad Buşcă (Bucureşti), Daniel Jianu (Bucureşti), Marius Dan Moise (Bucureşti), Lucian Drumen (Bucureşti), Cristian Duma (Bucureşti), Gabriel Dragomir (Bucureşti), Andrei Manea (Bucureşti), Cristian Mazilu (Bucureşti).

=Medalie de bronz: Adelina Furnică (Câmpulung), Răzvan Drîmbăreanu (Câmpulung), Claudiu Bangala (Câmpulung), Andrei Petre (Piteşti), Răducanu Tesa (Piteşti), Nicoleta Pleşoiu (Ştefăneşti), Sorin Meleca (Bucureşti), Daniel Bratosin (Bucureşti),Constantin Cladoveanu (Bucureşti), Stela Robitu (Bucureşti), Cătălin Badea (Bucureşti), Valentin Maior Bodescu (Bucureşti), Dan Olaru (Bucureşti), Ali Murat (Bucureşti), Paul Sebastian Tordai (Bucureşti), Andreea Butuc (Bucureşti), Mihaela Spita (Bucureşti), Ioan Dragomir (Târgovişte), Mihai Micata (Bucureşti), Marius Angelescu (Râmnicu Vâlcea), Petre Lixandru (Bucureşti), Dragoşc Chetoriu (Bucureşti), Andreea Popescu Filimon (Otopeni), Dan Ştefan (Bucureşti), Florin Călin (Bucureşti), Răzvan Albu (Câmpulung), Paul Cornel Hanciruc Rădulescu (Bucureşti), Andrei Mărculescu (Bucureşti), Andrei Costan (Mogoşoaia), Issa Ababneh (Bucureşti), Florin Mugurel Mînzu (Bucureşti), Daniel Giuşcă (Bucureşti), Zaharie Marghiloman Stoica (Râşnov), Serghei Dumitrescu (Bucureşti), Ioan Iulian Năstase (Bucureşti), Mihai Berbec (Bucureşti), Doru Antonie (Cluj Napoca), Alexandru Ionuţ Darie (Bucureşti), Ionuţ Sorin Marcu (Bucureşti), Arthur Rosenfeld (Bucureşti), Alexandru Tureac (Bucureşti), Marco Borges (Bucureşti), Gabriel Adrian Popescu (Bucureşti), Delia Vîlvoi (Bucureşti), Bogdan Vădan (Craiova), Viorel Constantin Pitulan (Bucureşti), Cătălina Boiangiu (Bucureşti), Roxana Nicolae (Bucureşti), Valentin Piştea (Bucureşti), Andrei Ştefan Vlădău (Bucureşti), Tiberiu Vlădău (Bucureşti), Cristian Virgil Găureanu (Bucureşti), Georgiana Stoica (Craiova), Marius Lungu (Bucureşti), Elinnore Niculcea (Bucureşti), Dragoş Stamate (Pantelimon), Camelia Arsene (Bucureşti), Simona Calapod (Bucureşti), Iulian Bursucanu (Bucureşti), Bogdan Crăciun (Bucureşti), Adriana Dragon (Bucureşti), Paula Marcu (Bucureşti), Diana Avramică (Bucureşti), Victor Chirea (Bucureşti). 

 

=La Masculin şi Feminin / Nivel Elite (14-18 ani), locul I a primit un curăţător de înaltă presiune Bosch, un voucher Stone Feet, medalie, diplomă; locul II: rucsac ROC, produse Gold Nuctrition, voucher Stone Feet, revizie standard Ambulanţa de Biciclete, medalie, diplomă; locul III: produse Gold Nutrition, mănuşi Cube, voucher Stone Feet, medalie, diplomă.

Premii speciale, acordate celor mai buni rideri la Nivel 2 (Feminin), Nivel 3 (Masculin, Feminin), Nivel 4 (Masculin, Feminin): locul I a primit un curăţător de înaltă presiune Bosch, un voucher Stone Feet, revizie standard Ambulanţa de Bicilete, diplomă; locul II: rucsac ROC, produse Gold Nutrition, voucher Stone Feet, diplomă; locul III: produse Gold Nutrition, voucher Stone Feet,  diplomă.

 

Epic, clasament general

=Medalie de aur: Ionuţ Prunoiu (Câmpulung), Lucian Neaga (Piteşti), Radu Alexandru (Piteşti), Bogdan Nicolae Ghiţă (Piteşti), Ovidiu Ţîru (Piteşti), Victor Stoian (Piteşti), Constantin Dumitrana (Mioveni), Bogdan Duca (Bacău), Raul Sinza (Oradea), Tudor Oprea (Avrig), Joysef Attila Malnasi (Târgu Mureş), Vlad Costinel Urzică (Pucioasa), Daniel Bostan (Bucureşti), Alexandru Zeleznik (Baia Mare), Alexandru George Stancu (Bucureşti), Ciprian comişan (Tulcea), Marius Ionaşcu (Galaţi), Răzvan Andrei Jipa (Bucureşti), Lucian Mărculescu (Bucureşti), Daniel Marius Roşioru (Braşov), Ionel Duţă (Bucureşti), Valentin Inacu (Bucureşti), Cătălin Maxim (Bucureşti), Eugen Ştefan Pal (Valea Lupului), Alexandru Vîrjoghe (Bucureşti), Tiberiu tebeica (Bucureşti), Adrian Brătucu (Bucureşti), Laurenţiu Florin Braşoveanu (Craiova), Valeriu Voluta (Bucureşti), David Costaiche (Bucureşti), Eszter Bereczki (Oradea), Mihai Patriche (Bucureşti), Miruna Gîrbăcea (Braşov), Paul Ciprian Georgescu (Bucureşti), Florin Dobre (Bucureşti), Liviu Muşat (Bucureşti), Andrei Pascu (Bucureşti), Şerban Nisipeanu (Bucureşti), Sebastian Marius Cociuba (Sibiu), Laurenţiu Bogdan (Dudu), Ionuţ Drăgan (Bucureşti), Bogdan Radu (Bucureşti), Eduard Găişeanu (Târgovişte), Victor Cătălin Verigeanu (Râmnicu Vâlcea), Horia Pal (Valea Lupului), Constantin Pruteanu (Bucureşti).

=Medalie de argint: Emil Cenţiu (Câmpulung), Cora Balteş (Sibiu), Ghenadie Nipomici (Voluntari), Victor Gurzun (Bucureşti), Orlando Gheorghe (Bucureşti), Alexandru Coteanu (Bucureşti), Octavia Aanei (Bucureşti), Marius Dogaru (Bucureşti), Karina Kubat (Braşov), Cătălin Jinga (Braşov), Răzvan Ţincu (Bucureşti), Vasile Dorin Crăciunescu (Suceava), Răzvan Lupică (Bucureşti), Ionale Cristian Cârstea (Saltina), Eduard Bivol (Bucureşti), Aurel Văcărescu (Piteşti), Alexandru Schiaucu (Bucureşti), Iulian Stănculescu, (Bucureşti), Nicolae Dogariu (Braşov), Alin Oprea (Bucureşti), Daniel Dragomir (Ciolpani), Dan Bădescu (Târgovişte).

=Medalie de bronz: Alin Meleca (Bucureşti), Ciprian Marius Buda (Bucureşti), Mihai Mircea (Bucureşti). 

La Competitiv, Masculin, Feminin / Nivel Elite, plus 19 ani, concurenţii au primit: locul I: 500 lei (Masculin) sau 400 lei (Feminin), voucher Stone Feet, o sticlă de şampanie, medalie, diplomă; locul II: 400 lei (Masculin) sau 300 lei (Feminin), produse Golden Nutrition, voucher Stone Feet, o sticlă de şampanie, medalie, diplomă; locul III: 300 lei (Masculin) sau 200 lei (feminin), produse Golden Nutrition, vouchet Stone Feet, o sticlă de şampanie, medalie, diplomă. 

Au fost date premii speciale celor mai buni rideri, Nivel 1 (Masculin, Feminin) şi Nivel 2 (Masculin). Locul I a primit: curăţător înaltă presiune Bosch, voucher Stone Feet, revizie standard Albulanţa de Biciclete, diplomă; locul II: rucsac ROC, produse Gold Nutrition, voucher Stone Feet, diplomă; locul III: produse Gold Nutrition, mănuşi Cube, vouchee Stone Feet, diplomă.      

Au mai fost recompensaţi şi copiii, care au participat la competiţiile de Masculin sau Feminin, Nivel 4, 5-7 ani, 8-10 ani şi 11-13 ani. Locul I, Locul II şi Locul III: produse Golden Nutrition, şedinţă gratuită MTB Academy, medalie, diplomă. “E.M.”

The most visited gambling websites in The UK