TRAFIC

Luptă grea în penultima etapă

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 422

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2018_2341_6-7-liga-5.jpgÎn ultima zi a lunii noiembrie și în primele două din decembrie au avut loc meciurile din Liga a V-a, seria Nord, din Campionatul Județean de Fotbal. Este penultima etapă din acest sezon, iar meciurile dintre echipe au devenit tot mai puternice, prin dorinţa fiecărei echipe de a ajunge în acest tur de campionat, în vârful clasamentului. AS Godeni a jucat meciul cu AS Dragoslavele, un meci în care gazdele au câştigat cu scorul de 4-2. Scorul a fost deschis de Dragoslavele, în minutul 9, însă echipa din Godeni a reuşit să egaleze prin Laurenţiu Georgescu, în minutul 27, iar în minutul 30, Ion Biţă a mai punctat o dată pentru echipa gazdă. În minutul 39, Dragoslavele egalează prin Alexandru Drăgan, însă, cu un minut înainte de încheierea primei reprize, Florin Ceauşu punctează pentru Godeni, ducând scorul la 3-2, iar în cea de-a doua repriză mai punctează încă o dată în minutul 74.

AS Cetăţeni a fost învinsă de Hârtieşti, tot cu scorul de 4-2, iar o echipă norocoasă în această ediţie a fost CS Rucăr, care a primit vizita echipei din Boteni. Scorul a fost deschis de rucăreni în minutul 26, prin Mădălin Olteanu, iar Flacăra Boteni a egalat în minutul 34, prin Cosmin Banu. Trei minute mai târziu, în minutul 37, Olteanu mai punctează o dată pentru Rucăr. În minutul 42, rucărenii punctează prin Alexandru Cercel, urmaţi de Vălimăreanu, în minutele 53 şi 55, iar scorul rămâne 6-1. Vulturii din Vultureşti nu au reuşit decât un egal, în meciul cu Valea Mare Pravăţ.

Echipa din Vlădeşti a jucat pe terenul comunal meciul cu Schitu Goleşti. În prima repriză, nicio echipă nu a reuşit să marcheze, iar în cea de-a doua, în minutul 70, Schitu punctează prin Andrei Gruia. Cinci minute mai târziu, Florin Lică, de la Vlădeşti, egalează scorul, iar în prelungiri, în minutul 93, Robert Jugănaru duce scorul de 2-1 pentru Vlădeşti.