TRAFIC

Final trist, la Liga a IV-a

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 441

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2018_2341_6-7-liga-4.jpgZiua Naţională a României a fost sărbătorită într-un alt mod, atunci când vine vorba de fotbalul la nivel judeţean. Chiar pe 1 Decembrie au avut loc meciurile din etapa cu numărul 15 din Liga a IV-a, Seniori, sezon competiţional 2018-2019. Singura echipă care mai reprezintă Muscelul, ACS Gloria Berevoeşti, a avut de disputat meciul cu CS Sporting Piteşti, un joc important, ţinând cont că a fost ultimul din acest an al acestui sezon competiţional.

Alb-albaştrii au încheiat prima parte de campionat cu o înfrângere. Meciul s-a jucat pe terenul Tablierul din Piteşti, acolo unde gazdele au deschis scorul chiar în minutul 7 al jocului, prin Radu Dobrescu, iar Gloria Berevoeşti a egalat în minutul 33, prin Florian Badea. S-a intrat cu scor egal la cabine, însă, în a doua repriză, CS Sporting Piteşti cucereşte terenul de joc, iar acelaşi Radu Dobrescu mai marchează de două ori, o dată în minutul 47 şi încă o dată în minutul 56. Astfel, CS Sporting Piteşti învinge ACS Gloria Berevoeşti cu scorul de 3-1, iar după 15 etape derulate, sportivii musceleni termină această etapă de campionat pe locul 7 în clasamentul seriei, cu 23 de puncte acumulate.