TRAFIC

Încă o victorie pentru Gloria Berevoeşti

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 452

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2018_2339_6-7-berevoesti.jpgSingura echipă musceleană rămasă în Liga a IV-a, ACS Gloria Berevoeşti, pare că şi-a revenit în ultimele meciuri, nemaicunoscând înfrângerea. Echipa lui Alin Durdun a disputat weekend-ul trecut, meciul din etapa a 14-a, joc în care sportivii din Berevoeşti au întâlnit echipa CSC Suseni, ocupanta locului 10 în clasament, cu doar 12 puncte acumulate. Alb-albaştrii au făcut o figură frumoasă şi au dominat întregul joc, intrând la cabine cu scorul de 3-0, după prima repriză. Ciocoiu a fost preferatul echipei muscelene, acesta marcând de două ori, în minutele 15 şi 19. În prima repriză a mai marcat Chira Cătălin, în minutul 28. După pauză, la revenirea pe teren, ACS Gloria Berevoeşti mai punctează o dată prin Florin Prunoiu, în minutul 46, însă CSC Suseni marchează, în sfârşit, în minutul 69, prin Radu Burcea, dar bucuria nu ţine prea mult, deoarece 10 minute mai târziu, ACS Gloria Berevoeşti stabileşte scorul de 6-1, cu ajutorul lui Ciocoiu.