TRAFIC

A nins cu goluri, la Liga a V-a

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 476

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2018_2339_6-7-liga-5.jpgDuminică, 25 noiembrie, pe o vreme capricioasă, echipele din Muscel înscrise în Liga a V-a, seria Nord, au disputat meciurile din etapa a 14-a,  etapă ce se apropie de final în acest an. AS Unirea Bughea de Jos a jucat acasă, cu AS Godeni, un meci în care gazdele au fost învinse cu scorul de 1-0, gol marcat de Mădălin Burtan, în ultimul minut al reprizei a doua. AS Dragoslavele a primit vizita formaţiei din Hârtieşti, iar în prima repriză a meciului, în minutul 19, Bondoc Gabriel, de la Dragoslavele, a deschis scorul. În cea de-a doua repriză, formaţia oaspete a egalat scorul, în minutul 47, prin Denis Muraru. Un meci puternic a fost cel dintre Cetăţeni şi Rucăr, acolo unde echipa din Cetăţeni a reuşit să deschidă scorul în minutul 17, prin Florin Badea, însă rucărenii au reuşit să marcheze de 7 ori prin Aron Idor, în minutele 37 şi 71, Gabriel Jenaru, în minutele 66, 70 şi 82, şi prin Ionuţ Jenaru, în minutele 44 şi 58. Echipa din Boteni a fost gazda meciului cu echipa din Vultureşti, încheiat 2-4. Adrian Zegheru a deschis scorul în minutul 18 pentru Boteni, iar Vulturii din Vultureşti au egalat prin Silviu Militaru, în minutul 31. În minutul 36, scorul ajunge la 2-1 pentru Boteni, datorită lui Alexandru Buşcă. În repriza a doua, în minutul 57 vulturii marchează tot prin Silviu Militaru, urmat de coechipierul său Alex Rizescu, în minutul 70, şi de Alex Gheorghe, în minutul 89.

Un alt meci puternic a fost cel de la Valea Mare Pravăţ, acolo unde echipa comunei a învins Partizanul Vlădeşti, cu scorul de 8-0. AS Lereşti şi-a revenit în această etapă, unde a jucat acasă la AS Schitu Goleşti, un meci în care lereştenii au condus cu 4-2. Scorul a fost deschis de Schitu, prin Georgian Grigore, chiar în minutul 6,  însă Flavius Cataramă, de la Lereşti, marchează de două ori, în minutele 16 şi 23. Patru minute mai târziu, în minutul 27, tot de la Lereşti, marchează Marian Brănescu. În cea de-a doua repriză, Schitu deschide din nou scorul prin Ionuţ Ivan, în minutul 48, însă în minutul 87, Fabian Mohor marchează încă o dată pentru Lereşti.