TRAFIC

Gloria Berevoeşti, revenire spectaculoasă

• Written by D.B
  • Hits: 365

Etapa cu numărul 12 din Liga a IV-a, Fortuna Sports, a fost una de revenire şi plină de noroc pentru echipa musceleană ACS Gloria Berevoeşti. După ultimele meciuri, nu tocmai strălucite, sportivii alb-albaştri au disputat, duminică, 11 noiembrie, pe terenul central din Berevoeşti, meciul cu CS Mioveni 2, un joc puternic în ambele reprize. Chiar în minutul 4, Gloria Berevoeşti înscrie prin Alexandru Popescu, iar, în minutul 42, CS Mioveni a dat autogol prin Şerban Florin, gol venit în favoarea gazdelor. S-a intrat la cabine cu scorul de 2-0, iar în partea a doua a meciului, echipa antrenată de Alin Durdun a mai punctat încă o dată, prin Chira, în minutul 51. 11 minute mai târziu, Alexandru Popescu a stabilit scorul de 4-0, iar peste încă 8 minute, în minutul 70, acelaşi Popescu punctează pentru 5-0 pe tabela de marcaj, stabilind astfel şi scorul final de 5-0 în faţa echipei CS Mioveni. În etapa următoare, ACS Gloria Berevoeşti, situată actual pe locul 9 în clasamentul seriei, cu 17 puncte acumulate, va juca meciul cu ACS Juventus 1992 Bascov, echipa de pe locul 14, cu 8 puncte acumulate.