TRAFIC

Gloria Berevoeşti, egal cu Poiana Lacului

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 296

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2018_2331_6-sport-liga4.jpgEchipa musceleană activă la Liga a IV-a, ACS Gloria Berevoeşti, pare că nu îşi mai revine, de la o etapă la alta. Sportivii lui Alin Durdun au pierdut în etapa a IX-a, cu Real Bradu, iar în etapa a X-a, care s-a desfăşurat pe 27 şi 28 octombrie, au reuşit doar un egal, cu echipa de fotbal AS Poiana Lacului. În prima repriză, alb-albaştrii au avut un joc bun, cu ocazii multe de gol, însă, la pauză, s-a intrat cu scorul de 0-0 pe tabela de marcaj. În cea de-a doua repriză, însă, Gloria Berevoeşti a deschis scorul în minutul 72, printr-un şut frumos al lui Ciocoiu, dar bucuria gazdelor a durat foarte puţin pe terenul central din Berevoeşti, deoarece gazdele au reuşit să înscrie, la prelungiri, în minutul 92, prin Romulus Dragoescu, acesta din urmă stabilind şi scorul final. Gloria Berevoeşti este pe poziţia 8 în clasamentul seriei, cu doar 14 puncte cumulate, un lucru îngrijorător pentru diriguitorii echipei muscelene. În etapa următoare, echipa lui Alin Durdun va sta.