TRAFIC

Spectacolul continuă, la Liga a V-a

• Written by D.B
  • Hits: 503

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2018_2323_67-liga-5.jpgSeria Nord din Campionatul Judeţean de Fotbal, Liga a V-a, este, la ora actuală, cea mai spectaculoasă serie, dintre toate, asta datorită meciurilor puternice pentru şefia clasamentului, disputate de echipele din Muscel.

Duminică, 30 septembrie, a avut loc etapa a VI-a, acolo unde echipele nu au ţinut cont nici de vremea rea, nici de adversari sau de starea terenurilor şi au dat tot ce au putut pentru a câştiga punctele ce le vor putea aduce victoria. AS Unirea Bughea de Jos a primit vizita formaţiei AS Vulturii Vultureşti, într-un joc în care „vulturii” au dominat până la final. Scorul a fost deschis prin Mălureanu, de la Bughea, în minutul 9, iar, în minutul 24, Florin Constantin avea să puncteze încă o dată pentru aceeaşi comună. În minutul 35, Heroiu, de la Vultureşti, marchează, urmat de Militaru, în minutul 60, şi de Gheorghe Alexandru, în minutul 79. Scorul final rămâne 3-2, iar echipa din Bughea se resemnează să piardă.

AS Dragoslavele a primit vizita Partizanului Vlădeşti, într-un joc în care echipa gazdă a câştigat cu scorul de 3-1. AS Cimentul Valea Mare Pravăţ a fost gazda meciului cu AS Flacăra Boteni, meci în care dragoslăveanul Cristian Duţan a punctat de două ori, în minutele 76 şi 92. Terenul comunal din Hârtieşti a fost gazda meciului dintre echipa din localitate şi AS Lereşti. Scorul a fost deschis în minutul 37 de lereşteanul Flavius Cataramă, iar, în cea de-a doua repriză, George Ivaşcu punctează, în minutul 67, pentru Petrolul Hârtieşti. Trei minute mai târziu, în minutul 70, Fabian Mohor marchează golul victoriei pentru Lereşti, scorul final fiind de 1-2. AS Cetăţeni a jucat în această ediţie cu AS Godeni, un meci terminat 1-0, asta datorită reuşitei lui Laurenţiu Bumbac, în minutul 67, când a punctat pentru Cetăţeni. Şi terenul comunal din Schitu Goleşti a fost gazda meciului dintre AS Schitu Goleşti şi CS Rucăr. Echipa din Schitu nu a reuşit să puncteze decât o singură dată, în prima repriză, iar CS Rucăr a punctat de 3 ori în prima parte a jocului, scorul şi în a doua parte rămânând de 1-3. Etapa a VII-a va avea loc, duminică, pe 7 octombrie.