TRAFIC

Gloria BerevoeŞti, doar egal

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 470

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2018_2315_Clipboard07.jpg Pe 1 și pe 2 septembrie, s-au disputat meciurile din Liga a IV-a, Fortuna Sports, Seniori, sezon competițional 2018-2019. Singura echipă care mai reprezintă Muscelul în Liga a IV-a luptă din greu să rămână pe cele mai bune poziţii ale clasamentului. Gloria Berevoeşti a avut programat meci pe 1 septembrie, cu ACS Costeşti, ocupanta locului 12 în clasament, cu doar un punct. Meciul din deplasarea de la Costeşti contează pentru etapa a II-a a campionatului, iar minutele din fiecare etapă au fost pline de execuţii frumoase, ratări pe  măsură şi câteva ocazii bune de gol. În prima repriză a meciului, Ionuţ Tănase, de la ACS Costeşti, a marcat primul gol, scorul la pauză fiind de 1-0. După revenirea pe teren, jucătorii echipei din Berevoeşti s-au forţat şi au egalat scorul, în minutul 83, printr-o execuţie directă a lui Robert Craioveanu. Echipa lui Alin Durdun, aflată la ora actuală pe locul 4 în clasament, va disputa pe 9 septembrie, la ora 10.00, meciul cu AS Viitorul Ştefăneşti 2007, nimeni alta decât ocupanta ultimului loc în clasamentul Ligii a IV-a.