TRAFIC

Liga a IV-a, aproape de final

• Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 457

b_400_250_16777215_10_images_2290_liga-a-4qa.jpgMai sunt doar două ediţii, iar meciurile din Liga a IV-a, Fortuna Sports, Seniori, sezon competiţional 2017-2018, iau sfârşit. Etapa 28 a fost una spectaculoasă, cu multe goluri şi rezultate pe măsura pregătirii echipelor. Cele două echipe din Muscel, ACS Gloria Berevoeşti şi ACS Inter Câmpulung, au ieşit învingătoare din meciurile acestei etape, cu scoruri bune. ACS Gloria Berevoeşti a disputat meciul cu CS Albota 2012, meci terminat cu 6-1, iar, la pauză, gazdele conduceau cu 2-1, iar echipa din Muscel rămâne pe locul 8 în clasamentul seriei, cu 41 de puncte. ACS Inter Câmpulung este acum pe locul 9, cu 36 de puncte, iar meciul disputat în etapa 28 a fost cel cu AS Miceşti 2002. Dacă, la pauză, era 2-0 pentru câmpulungeni, până la final, Inter Câmpulung a câştigat cu scorul de 5-2. În următoarea etapă, cea cu numărul 29, de pe 16 iunie, echipele din Muscel vor avea două meciuri în care pregătirea jucătorilor îşi va spune cuvântul. ACS Inter Câmpulung va juca cu ocupanta locului 5 în clasamentul seriei, AS Poiana Lacului, iar ACS Gloria Berevoeşti va disputa meciul cu ocupanta locului 11 în clasament, AS Viitorul Ştefăneşti.