Menu
TRAFIC

Etapă importantă pentru echipele din Muscel ! ACS Inter Câmpulung, doar egal pe Municipal, Gloria Berevoeşti încă o înfrângere

• Written by D.B
  • Hits: 650

b_400_250_16777215_10_images_2279_liga4.jpgÎn perioada 26-29 aprilie s-au disputat meciurile din Liga a IV-a Fortuna Sports, Seniori, sezon 2017-2018. Etapa 21 a cuprins meciuri în care fotbaliştii au avut de arătat cât de bine sunt pregătiţi, în meciuri grele cu multe ocazii de gol la poarta adversarilor şi reuşite pe măsura antrenamentelor. Echipele din Muscel au avut meciuri dificile de disputat, ACS Gloria Berevoeşti jucând cu AS Olimpia Suseni, iar ACS Inter Câmpulung primind vizita formaţiei CS Sporting Piteşti. În meciul în care a jucat echipa din Berevoeşti, gazdele din Suseni au condus la pauză cu 1-0 pe tabela de marcaj, iar scorul final a fost de 2-0. Cealaltă formaţie, ACS Inter Câmpulung, a disputat pe Stadionul Municipal meciul cu CS Sporting Piteşti, meci în care au existat goluri la ambele porţi, iar rezultatul final fiind de 1-1.  Primul gol a fost dat de echipa din Piteşti în minutul 38, atunci când George Ardeleanu a prins ocazia şi a şutat în poarta celor de la Inter. La pauză, scorul era de 0-1, iar în minutul 65, Ovidiu Constantinescu a reuşit printr-o lovitură nesperată să puncteze pentru Inter Câmpulung şi să egaleze, notând astfel şi scorul final. Astfel, ACS Inter Câmpulung rămâne în clasament pe locul 9, iar ACS Gloria Berevoeşti, pe locul 10. Etapa 22 va fi pe 5 şi 6 mai.