TRAFIC

Etapă de succes, pentru Inter Câmpulung

• Written by D.B.
  • Hits: 470

b_400_250_16777215_10_images_2277_liga4.jpgFinalul de săptămână a adus pe terenurile de fotbal ale Muscelului şi nu numai ediţia cu numărul 20 din Campionatul de Fotbal, Liga a IV-a, Fortuna Sports, Seniori. Inter Câmpulung a avut de disputat meciul cu Viitorul Ştefăneşti 2007, pe stadionul din Făget. În minutul 17, Bogdan Ţiculeasa avea să înscrie, pentru prima dată, pentru Inter, iar în cea de-a doua repriză, în minutul 60, muscelenii conduceau cu 3-0. Însă echipa gazdă a reuşit să puncteze de două ori, la fel ca şi câmpulungenii, scorul final fiind de 3-2 şi, astfel, echipa lui Ovidiu Tică şi Hapaină rămâne în clasament pe locul 9, cu 28 de puncte acumulate.

Cealaltă echipă din Muscel, ACS Gloria Berevoeşti, a primit pe tabela de marcaj 3-0 în faţa echipei Victoria Buzoeşti, fotbaliştii de la Berevoeşti fiind pe locul 11 în clasament. Rezultatele complete ale etapei cu numărul 20 din Liga a IV-a, Fortuna Sports, Seniori, Sezon 2017-2018, cât şi clasamentele la zi sunt prezentate alăturat. Etapa 21 se va desfăşura sâmbătă, 28 aprilie, de la ora 11.00.