TRAFIC

Etapă slabă la Liga a IV-a

• Written by D.B.
  • Hits: 333

b_400_250_16777215_10_images_2275_liga4.jpgPe 15 şi 16 aprilie au avut loc meciurile din Liga a IV-a, Fortuna Sports, Etapa cu numărul 19. Echipele din Muscel au avut parte de jocuri dificile. ACS Inter Câmpulung a fost gazda meciului cu CS Albota 2012 , iar după o luptă strânsă, în care, la pauză, niciuna dintre echipe nu a înscris vreun gol, în cea de-a doua repriză, adversarii au punctat şi rezultatul final a rămas  0-1. Inter Câmpulung rămâne, astfel, în clasament pe locul 11. Cea de-a doua echipă din Muscel, ACS Gloria Berevoeşti, a primit vizita echipei ACS Basarabi Curtea de Argeş, iar, în prima repriză, gazdele au reuşit să puncteze, acesta fiind golul victoriei. În această etapă, CS Atletic Bradu 2 s-a retras din campionat, meciul acestora cu AS Viitorul Ştefăneşti fiind câştigat la masa verde (0-3) de ultima echipă menţionată.

16.AS Olimpia Suseni: 9p

Etapa cu numărul 20 din Liga a IV-a, Fortuna Sports, Seniori, sezon 2017-2018, va avea loc sâmbătă, 21 aprilie, toate meciurile fiind cu începere de la ora 11.00.