Menu
TRAFIC

Sportivii premiaţi de Zilele Câmpulungului

  • Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 554

b_400_250_16777215_10_images_2206_Clipboard02.jpgLiceul cu Program Sportiv

Au fost premiaţi sportivii Liceului cu Program Sportiv, care au înregistrat rezultate deosebite la Campionatele Naţionale de Atletism Seniori, Juniori şi Copii, din anul şcolar 2016-2017, precum şi la concursurile şcolare de atletism (faza finală), organizate de Ministerul Educaţiei Naţionale. Au fost menţionate şi numele elevilor participanţi şi cu rezultate foarte bune la concursurile internaţionale.

=Andreea Panţuroiu, absolventă atletism: locul II la Campionatul Balcanic Senioare 2017, triplusalt; locul XI la Campionatul European Senioare 2017, triplusalt; de cinci ori locul I la Campionatele Naţionale Senioare - Tineret 2017 (triplusalt lungime şi pentatlon); locul II la Campionatele Naţionale de Tineret 2017, lungime.

=Mihai Păcioianu, clasa a XII-a: locul II la Campionatul Mondial de Starturi pe Uscat, Mamaia 2016 (scheletron); menţiune la Campionatul Naţionale Juniori I 2017, heptatlon (atletism).

=Eduard Păduraru, clasa a IX-a, atletism: calificat la Festivalul Olimpic al Tineretului European Gyor (Fote); locul III la Campionatul Naţional Juniori II 2017, heptatlon sală.

=Eugen Alexandrescu, clasa a XI-a, atletism: locul II la Campionatul Naţional Juniori I 2017, greutate sală; locul II la Campionatul Naţional Juniori II 2017, greutate sală.

=Oana Gheorghe, clasa a XII-a, atletism: locul II la Campionatul Naţional Juniori I 2017, greutate sală.

=Ionuţ Iordache, clasa a X-a, atletism: locul II la Campionatul Naţional Juniori II 2017, heptatlon sală.

=Alexandra Stîrceanu, clasa a VI-a, atletism: locul I la Campionatul Naţional Copii 2017, greutate sală.

=Denisa Derioiu, clasa a VII-a, atletism: locul II la Campionatul Naţional Copii 2017, greutate sală.

=Maria Gabriela Ilie, atletism: locul III la Campionatele Naţionale de Tineret 2017, ciocan.

=Georgiana Ciurea, clasa a X-a, atletism: menţiune la Campionatul Naţional Juniori II 2017, pentatlon sală.

=Costel Dinescu, clasa a VII-a, atletism: menţiune la Campionatul Naţional Juniori III 2017, hexatlon sală.

=Ionuţ Vasile, clasa a VII-a, atletism: menţiune la Campionatul Naţional Juniori III 2017, prăjină sală.

Echipa de tetratlon atletic şcolar: Maria Turcu, Alexandra Stîrceanu, Mirela Ştefan, Valentina Radu, la fete; iar la băieţi: Costel Dinescu, Ionuţ Vasile, Pavel Tămîrjan şi Ştefan Manea, menţiune la faza finală a concursului 2017.

 

Clubul Sportiv „Muscel” 

Atletism: 

=Irinel Cojan: locul I Seniori

=Ion Adrian Dumitru: locul I Juniori II

=Gabriel Miloş: locul III Juniori III

=Ioana Gheorghiu: locul III Juniori III

=Elena Tolbaş: locul III Juniori III

=Octavian Comăneci, locul II Juniori III

Skeletron

=Mihai Păcioianu: locul I Juniori

=Ioana Păcioianu: locul II Seniori

Bob

=Raul Dobre: locul I Seniori

=Fabian Purcea: locul I Seniori

=Alexandru Bugheanu: locul I Seniori

Sanie

=Berta Sandu: locul I Seniori

=Ştefania Lupeanu: locul I Juniori

Box 

=Radu Ghiţu: locul II Tineret

=Florin Alexandru: locul II Juniori

=Ionel Boceanu: locul III Juniori

=Alis Bărăitaru: locul I Seniori

=Mihai Crângaru: locul II Juniori

Judo

=David Stanciu: locul II U11

=Andreea Jianu: locul II U14

=George Nistro: locul III U13

=Valeriu Grozav: locul III U16

=Andreea Barbu: locul III U13

=Eduard Jinga: locul III U23

Lupte

=Răzvan Popescu: locul I

=Eugen Herţoiu: locul I

=Alexandru Boşneag: locul II

=Gabriel Fianu: locul II

=Leonard Popescu: locul II

 

Clubul Sportiv Pristavu

Seniori

=Camelia Iacob Poştoacă: locul III la Campionatul Naţional Individual seniori (3-5 martie, Buzău), proba individuală; locul I la Campionatul Naţional Individual seniori (3-5 martie, Buzău), proba dublu.

=Alin Spelbuş: locul II la Cupa României pentru Seniori (17-18 decembrie 2016, Slatina); locul II la Campionatul Naţional Individual seniori (3-5 martie, Buzău), proba dublu mixt; locul II la Campionatul Naţional Individual seniori (3-5 martie, Buzău), proba dublu; locul II la Superliga Naţională Masculină Seniori, echipe.

 

Juniori şi cadeţi

=Alexandru Manole: locul III la Campionatele Europene pentru cadeţi şi juniori, echipe juniori (8-17 iulie 2016, Zagreb, Croaţia): locul I la Open Ungaria pentru cadeţi şi juniori, echipe juniori (3-6 noiembrie 2016, Ungaria); locul III la Circuitul Mondial de Juniori Final, Indora, India (26-28 ianuarie 2017); locul II la Campionatul Naţional Individual pentru Tineret, proba dublu masculin (18-19 noiembrie 2016, Câmpulung); locul III la Campionatul Naţional Individual pentru Tineret, proba dublu mixt (18-19 noiembrie 2016, Câmpulung); locul II la Cupa României pentru Tineret (16 decembrie 2016, Slatina); locul III la Cupa României pentru Seniori (17-18 decembrie 2016, Slatina); locul III la Campionatul Naţional Individual seniori, proba dublu (3-5 martie, Buzău); locul II la Superliga Naţională Masculină Seniori, echipe.

=Iulian Chiriţă: locul III la Top 16 Europa (octombrie 2016, Belgia); locul I la Open-ul Ungariei pentru Minicadeţi, echipe (15-17 ianuarie 2017, Budapesta); locul I la Open-ul Ungariei pentru Minicadeţi, individual (15-17 ianuarie 2017, Budapesta); locul I la Campionatul Naţional Individual 8-10 ani, individual (16-18 septembrie 2016, Câmpulung); locul I la Campionatul Naţional Individual 8-10 ani, dublu (16-18 septembrie 2016, Câmpulung); locul II la Top 12 copii 8-10 ani (5-6 noiembrie 2016, Bistriţa); locul III la Campionatul Naţional Juniori III, echipe (10-12 februarie, Bistriţa); locul I la Minicadeţi, Cupa Bistriţa, proba pe echipe (16-19 martie); locul III la Campionatul Naţional Individual Juniori III, dublu mixt (31 martie-2 aprilie 2017, Câmpulung); locul III la Campionatul Naţional Individual Juniori III, dublu masculin (31 martie-2 aprilie 2017, Câmpulung); locul I la Campionatul Naţional Individual Juniori III, proba individuală (31 martie-2 aprilie 2017, Câmpulung); locul I la Top 12 Juniori III Zalău (10-11 iunie 2017).

=Andrei Tomică: locul III la Euro Mini Champs, individual (26-28 august 2016, Strasbourg, Franţa); locul I la Open-ul Ungariei pentru Minicadeţi, echipe (15-17 ianuarie 2017, Budapesta); locul I la Campionatele Balcanice pentru Cadeţi, proba pe echipe (6-10 iunie 2017, Albena, Bulgaria); locul I la Campionatele Balcanice pentru Cadeţi, proba individuală (6-10 iunie 2017, Albena, Bulgaria); locul I la Campionatele Balcanice pentru Cadeţi, proba dublu (6-10 iunie 2017, Albena, Bulgaria); locul I la Campionatele Balcanice pentru Cadeţi, proba dublu mixt (6-10 iunie 2017, Albena, Bulgaria); locul I la Campionatul Naţional pentru cadeţi, echipe (2-5 februarie 2016, Constanţa); locul I la Campionatul Naţional Individual Juniori II, dublu masculin (28-30 aprilie 2017, Dumbrăviţa); locul I la Campionatul Naţional Individual Juniori II, dublu mixt (28-30 aprilie 2017, Dumbrăviţa); locul II la Top 12 Cadeţi (3-5 iunie 2017, Bistriţa).

=Florin Spelbuş: locul I la Open-ul Ungariei pentru Cadeţi şi Juniori, echipe juniori (3-6 noiembrie 2016, Ungaria); locul III la Campionatele Europene pentru Cadeţi şi Juniori, echipe juniori (iulie 2017, Portugalia); locul III la Cupa României Juniori I (17-18 noiembrie 2016, Câmpulung); locul II la Campionatul Naţional Individual pentru Tineret, proba individuală (18-19 noiembrie 2016, Câmpulung); locul I la Campionatul Naţional Individual pentru Tineret, proba dublu masculin (18-19 noiembrie 2016, Câmpulung); locul III la Cupa României Juniori (28-29 ianuarie 2017, Bistriţa); locul I la Campionatul Naţional pentru Juniori I, echipe (24-26 martie 2017, Câmpulung); locul III la Campionatul Naţional Individual Juniori, dublu mixt (12-14 mai 2017, Slatina); locul III la Campionatul Naţional Individual Juniori, dublu (12-14 mai 2017, Slatina); locul III la Campionatul Naţional Individual Juniori, simplu (12-14 mai 2017, Slatina).

=Cristian Chiriţă: locul II la Cupa României Juniori I (17-18 noiembrie 2016, Câmpulung); locul III la Cupa României Juniori (28-29 ianuarie 2017, Bistriţa); locul I la Campionatul Naţional pentru Juniori I, echipe (24-26 martie 2017, Câmpulung); locul II la Superliga Naţională Masculină Seniori, echipe; locul III la campionatul Naţional Individual Juniori, dublu (12-14 martie 2017, Slatina).

=Alexandru Feraru: locul II la Cupa Românei pentru Cadeţi (11-13 noiembrie 2016, Bistriţa); locul III la Cupa Românei cadeţi (27-28 ianuarie 2017, Bistriţa); locul I la Campionatul Naţional pentru Cadeţi (2-5 februarie 2016, Constanţa); locul I la Campionatul Naţional Individual Juniori II, dublu masculin (28-30 aprilie 2017, Dumbrăviţa); locul III la Campionatul Naţional Individual Juniori II, simplu (28-30 aprilie 2017, Dumbrăviţa).

=Daniela Bărzoi: locul II la Cupa României pentru Seniori (17-18 decembrie 2016, Slatina).

=Bogdan Iacob: locul I la Campionatul Naţional pentru Cadeţi, echipe (2-5 februarie 2016, Constanţa); locul II cadeţi, Cupa Bistriţei, proba pe echipe (16-19 martie); locul II la Campionatul Naţional Individual Juniori II, dublu masculin (28-30 aprilie 2017, Dumbrăviţa); locul III la Campionatul Naţional Individual Juniori II, dublu mixt (28-30 aprilie 2017, Dumbrăviţa).

=Mario Bobi: locul III la Campionatul Naţional Juniori III, echipe (10-12 februarie, Bistriţa); locul III la Campionatul Naţional Individual Juniori III, proba individuală (31 martie-2 aprilie 2017, Câmpulung).

=Mihai Zamfir: locul II la Campionatele Balcanice pentru Juniori, proba pe echipe (6-10 iunie 2017, Albena, Bulgaria); locul I la Campionatul Naţional pentru Juniori I, echipe (24-26 martie 2017, Câmpulung); locul III la Campionatul Naţional Individual Juniori, dublu (12-14 mai 2017, Slatina). 

The most visited gambling websites in The UK