Te informam ca site-ul nostru foloseste cookie-uri, iar prin navigarea pe site iti exprimi acordul asupra folosirii acestora. 

Menu
TRAFIC

sâmbătă şi duminică, referendum

  • Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 404

În Muscel, au fost amenajate 88 de secţii de votare

Muscelenii sunt chemaţi la urne, la sfârşitul acestei săptămâni, pentru a se exprima asupra introducerii în Constituţie a faptului că, în ţara noastră, se pot căsători doar un bărbat cu o femeie. 

Pe buletinul de vot de la referendumul din 6-7 octombrie 2018 va fi scrisă o singură întrebare: „Sunteţi de acord cu legea de revizuire a Constituţiei României în forma aprobată de Parlament?” Cetăţeanul va pune ştampila într-una dintre cele două căsuţe în care în una este scris DA, iar în cealaltă NU. Dacă ştampilezi DA, votezi pentru ca în România să se poată căsători doar un bărbat cu o femeie. Votând NU, lăsaţi posibilitatea ca în Parlament, fără consultarea românilor, să fie modificat Codul Civil, în sensul că în România să se poată căsători persoane de acelaşi sex. 

Aproape o treime dintre preşedinţii secţiilor de votare din Muscel, înlocuiţi

Un număr de 144 de preşedinţi de secţii de votare din Argeş, din totalul celor 520, au fost înlocuiţi până miercuri, 3 octombrie, rezultând un procent de 28%. La nivel de Câmpulung şi Muscel, procentul este de 24%, adică 27 de persoane, din cele 114 desemnate, au renunţat la calitatea de preşedinte al unei secţii de votare. Dintre cei 27 care s-au retras, patru au fost la Câmpulung, la Secţia 91, de la Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, Leontina Ionela Robu a fost înlocuită cu Gabriela Chelu. În locul lui Dragoş Stoica, preşedinte la Secţia 92, Colegiul Tehnic, a fost numită Karla Elena Şerbănescu. Estera Loredana Handoca a ajuns preşedinte la Secţia 99, de la Şcoala Gimnazială „Theodor Aman”, în locul lui Ion Gabriel Pascu. Ultima schimbare s-a produs la Secţia 113, unde Lucreţia Mitoi a fost numită în locul Mihaelei Barbu.

Potrivit preşedintelui Tribunalului Argeş, judecător Valerica Vîrtopeanu, unii dintre preşedinţii secţiilor de votare, desemnaţi prin tragere la sorţi, în 27 septembrie 2018, au solicitat înlocuirea din această funcţie, invocând diferite motive. Drept pentru care s-au organizat alte trageri la sorţi, în fiecare zi, începând din 30 septembrie şi până pe 3 octombrie, prin care au fost desemnaţi înlocuitorii preşedinţilor.

 

Albeştii de Muscel

Secţia 194, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Albeşti

Preşedinte: Lucica Camelia Cîndea

Secţia 195, Şcoala Generală Cândeşti

Preşedinte: Florenţa Violeta Jugănaru

 

Aninoasa

Secţia 199, Şcoala Gimnazială Broşteni

Preşedinte: Tămîioara Gănescu

Secţia 200, Cămin Cultural Valea Siliştii

Preşedinte: Izabela Iarca

Secţia 201, Şcoala Gimnazială Slănic

Preşedinte: Tudorel Stoica

 

Bălileşti

Secţia 220, Cămin Cultural Bălileşti

Preşedinte: Maria Hera

Secţia 221, Cămin Cultural Băjeşti

Preşedinte: Valentina Stroe

Secţia 222, Cămin Cultural Poieniţa

Preşedinte: Elena Adina Achim 

Secţia 223, Şcoala Goleşti

Preşedinte: Maria Plăiaşu

 

Berevoeşti

Secţia 226, Cămin Cultural Pământeni

Preşedinte: Daniel Nicolae Mămularu

Secţia 227, Şcoala Gămăceşti

Preşedinte: Doina Căpăţînă 

Secţia 228, Şcoala Bratia

Preşedinte: Luminiţa Elena Coman

 

Boteni

Secţia 240, Cămin Cultural Boteni

Preşedinte: Oana Florentina Trbă

Secţia 241, Şcoala Primară Lunca

Preşedinte: Gabriel Hepeneţ

 

Bughea de Jos

Secţia 256, Şcoala Gimnazială Bughea de Jos

Preşedinte: Mihaela Vlaicu

Secţia 257, Şcoala Primară Mlăci

Preşedinte: Mihaela Tănăsescu 

Secţia 258, Şcoala Primară Hulubeşti

Preşedinte: Gabriela Anca Irimia

 

Bughea de Sus

Secţia 259, Şcoala Gimnazială Bughea de Sus

Preşedinte: Gheorghiţa Tarbă

Secţia 260, Grădiniţa Grui

Preşedinte: Cornelia Cojocaru

 

Cetăţeni

Secţia 288, Cămin Cultutal Cetăţeni

Preşedinte: Maria Minciună

Secţia 289, Grădiniţa Lăicăi

Preşedinte: Raluca Ionela Diaconescu

Secţia 290, Şcoala Valea Cetăţuia

Preşedinte: Dorel Costin Ologu

 

Coşeşti

Secţia 311, Şcoala Petreşti

Preşedinte: Daniel Ion Diaconescu

Secţia 312, Cămin Cultural Coşeşti

Preşedinte: Cateluţa Nae

Secţia 313, Cămin Cultural Leiceşti

Preşedinte: Ion Stancu

Secţia 314, Cămin Cultural Jupâneşti

Preşedinte: Elena Liliana Andrei

Secţia 315, Cămin Cultural Lăpuşani

Preşedinte: Maria Posadă

 

Davideşti

Secţia 323, Şcoala Davideşti

Preşedinte: Daniela Melania Olteanu

Secţia 324, Şcoala Voroveni

Preşedinte: Ionela Anca Corbu

Secţia 325, Şcoala Conţeşti

Preşedinte: Costel Adrian Ţurlea

Secţia 326, Şcoala Olteanca

Preşedinte: Andreea Floroiu

 

Dâmbovicioara

Secţia 327, Cămin Cultural Podu Dâmboviţei

Preşedinte: Marian Vicenţiu Avram

Secţia 328, fostul sediu al Primăriei 

Dâmbovicioara

Preşedinte: Mariana Uretu

Secţia 329, Şcoala Ciocanu

Preşedinte: Georgeta Benga

 

Dârmăneşti

Secţia 330, Şcoala Piscani

Preşedinte: Alin Marius Bratu

Secţia 331, Şcoala Dârmăneşti

Preşedinte: Florina Georgiana 

Chivereanu

Secţia 332, Şcoala Valea Nandrii

Preşedinte: Steliana Elena Stana 

Secţia 333, Cămin Cultural Negreni

Preşedinte: Francesca Isabella Matache

 

Dragoslavele

Secţia 338, Şcoala Gimnazială „Iosif Catrinescu”

Preşedinte: Paul Vlădău

Secţia 339, Şcoala Primară Dragoslavele

Preşedinte: Elena Stoenescu

Secţia 340, Şcoala Valea Hotarului

Preşedinte: Petre Jotu

 

Godeni

Secţia 342, Şcoala Godeni

Preşedinte: Cristina Roberta Iosif

Secţia 343, Şcoala Gimnazială Coteşti

Preşedinte: Ionela Iliescu

 

Hârtieşti

Secţia 346, Cămin Cultural Hârtieşti

Preşedinte: Mihaela Iacob

Secţia 347, Primăria veche Hârtieşti

Preşedinte: Corina Luana Miriţă

Secţia 348, Şcoala Lucieni

Preşedinte: Gabriel Codruţ Simion

Secţia 349, Centrul de zi Lespezi

Preşedinte: Petrian Cătălin Andrei

 

Lereşti

Secţia 357, Şcoala Gimnazială Lereşti

Preşedinte: Viorel Niţicală 

Secţia 358, Şcoala Voineşti

Preşedinte: Ionela Catană Adam

Secţia 359, Cămin Cultural Lereşti

Preşedinte: Virgil Stoica

 

Mihăeşti

Secţia 382, Cămin Cultural Mihăeşti

Preşedinte: Constantin Geambaşu

Secţia 383, Şcoala Generală Valea Popii

Preşedinte: Paulina Cernatoni

Secţia 384, Şcoala Generală Drăghici

Preşedinte: Maria Ilinca

Secţia 385, Şcoala Generală Văcarea

Preşedinte: Ecaterina Maria Luca

Secţia 386, Cămin Cultural Furnicoşi

Preşedinte: Iustinia Matei

 

Mioarele

Secţia 387, Cămin Cultural Măţău

Preşedinte: Domnica Grigore

Secţia 388, Şcoala Primară Suslăneşti

Preşedinte: Mădălina Georgiana Bălăceanu

 

Poienarii de Muscel

Secţia 428, Şcoala Gimnazială Poienarii de Muscel

Preşedinte: Marian Enache

Secţia 429, Şcoala Primară Jugur

Preşedinte: Sorina Mariana Ceauşu

Secţia 430, Grădiniţa Groşani

Preşedinte: Carmen Ramona Gheorghe

 

Rucăr

Secţia 448, Liceul Tehnologic „Victor Slăvescu”, sala de sport

Preşedinte: Dragoş Nicolae Nicolescu

Secţia 449, Şcoala Generală Nr. 2

Preşedinte: Luminiţa Marilena Pîtea 

Secţia 450, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica”, sala de sport

Preşedinte: Nicolae Aurelian Pătran

Secţia 451, Şcoala Sătic

Preşedinte: Ilie Nică

Secţia 452, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica”, clasa pregătitoare

Preşedinte: Dănuţ Ion Pîtea

 

Schitu Goleşti

Secţia 459, Şcoala Lăzăreşti

Preşedinte: Ion Vlădescu

Secţia 460, Cămin Cultural Schitu

Preşedinte: Mariana Camelia Luca

Secţia 461, Cămin Cultural Lăzăreşti

Preşedinte: Elena Solomon

 

Stâlpeni

Secţia 465, Grădiniţa cu Program Prelungit Stâlpeni

Preşedinte: Ionela Daniela Baicu

Secţia 466, Cămin Cultural Livezeni

Preşedinte: Marina Corina Plăiaşu

Secţia 467, Cămin Cultural Rădeşti

Preşedinte: Ana Maria Georgiana Lupu

 

Stoeneşti

Secţia 468, Cămin Cultural Stoeneşti

Preşedinte: Ion Iosifescu

Secţia 469, Cămin Cultural Bădeni

Preşedinte: Raluca Andreea Arsene

Secţia 470, Cămin Cultural Piatra

Preşedinte: Ioan Horia Oncioiu

Secţia 471, Şcoala Valea Bădenilor

Preşedinte: Silvia Drăgucianu

 

Ţiţeşti

Secţia 489, Primăria Ţiţeşti

Preşedinte: Constantin Viorel Bălan

Secţia 490, Şcoala Valea Stânii

Preşedinte: Ionela Ciobanu

Secţia 491, Şcoala Ţiţeşti

Preşedinte: Georgiana Dinescu

Secţia 492, Şcoala Valea Mănăstirii

Preşedinte: Ion Miţaru

 

Valea Mare Pravăţ

Secţia 506, Cămin Cultural Valea Mare 

Preşedinte: Ionela Florina Arsene

Secţia 507, Cămin Cultural Nămăeşti

Preşedinte: Gheorghe Damian

Secţia 508, Şcoala Bilceşti

Preşedinte: Ancuţa Elena Marta

Secţia 509, Şcoala Gura Pravăţ

Preţedinte: Mihaela Raluca Iaru

 

Vlădeşti

Secţia 516, Grădiniţa Vlădeşti

Preşedinte: Steluţa Jugănaru

Secţia 517, Şcoala Primară Nr. 2

Preşedinte: Ramona Elena Retevoi Popescu

 

Vultureşti

Secţia 518, Primăria Vultureşti

Preşedinte: Daniela Maria Muşel

Secţia 519, Cămin Cultural Bârzeşti

Preşedinte: Eliza Georgiana Marinescu

Secţia 520, Şcoala Primară Huluba

Preşedinte: Daniela Ungureanu

The most visited gambling websites in The UK