Te informam ca site-ul nostru foloseste cookie-uri, iar prin navigarea pe site iti exprimi acordul asupra folosirii acestora. 

Logo

Zeci de elevi, premiaţi la Tabăra de Matematică, de la Câmpulung

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2019_August_2414_Clipboard06.jpgDupă a X-a ediţie a Taberei de Matematică şi ViitoriOlimpici.ro, derulată la Câmpulung între 19 şi 24 august 2019, zeci de elevi, de la clasa a IV-a şi până la XII-a, au fost premiaţi. S-au acordat premiul întâi, doi, trei şi menţiune, dar şi medalii de aur, argint şi bronz. Trei elevi de clasa a XII- au primit premiul special „Dan Schwarz”.

Premiul I

Iancu-Ioan Sandea (clasa a IV-a); Andra-Otilia Ignat, Adelina Sofian, Federica Martinuţ, Roxana Arama, Bianca Fira, Andrei Sebastian Drăgulescu, Lidia Popa (clasa a V-a); Radu-Ionut Stoleriu, Sebastian Ilie Creţu, Ana Boiangiu, Tudor Dan Popescu, Luca Andrei Tanislav, Andrei Bibirica, Luca Popa (clasa a VI-a); David Andrei Anghel (clasa a VII-a); Oana Georgiana Voicu, Diana Ţolu, Roland Cornoc, Rareş Polenciuc, Andres Garaiman, Tudor Păişanu, Samuel Krech, Mihai Teişanu clasa a IX-a); Marian Daniel Vasile, Sebastian Mihai Simon (clasa a X-a); Horia Nicolcea (clasa a XI-a).

Premiul al II-lea

Mălina Carla Pavel (clasa a IV-a); Mihai Popa, Maria-Alexandra Artene (clasa a V-a); Iulia-Ştefania Manea, Mihai Dinu, Matei Dinu (clasa a VI-a); Vlad Spătaru (clasa a VII-a); Ana-Maria-Iulia Bogdan (clasa a IX-a); Gabriela Creţu, Bogdan Budura (clasa a X-a); Bogdan Octavian Grecu (clasa a XI-a).

Premiul al III-lea

Ilinca Trus (clasa a IV-a); Gabriel Ioan Rus (clasa a V-a); Ştefan Dumitrescu (clasa a VI-a); Mara Ruxandra Andronache (clasa a VII-a); Radu Andrei Lecoiu (clasa a VIII-a); Răzvan Mihăescu (clasa a IX-a); Alina Iulia Onose (clasa a X-a); Alexandra Maria Ştefan (clasa a XI-a).

Menţiune

Dan Şerban, David Chirilă, Sergiu Urzică, Andrei Cosmin Popescu Filimon, Alexandru Mihai Mănăsia, Albert Ştefan Grigorescu (clasa a IV-a); Luca-Ştefan Bursuc, Phillip Paul Mătase Ilea, Ştefan Păruş, Maria-Alexandra Stoian, Mario Ştefan Stan, George-Alexandru Melintioi, Rihard Vartic, Mark Mihai, Florina Croitoru, Iris Ionescu, Tudor Maftei, Anamaria Pascale, Anamaria Ştefania Năstase (clasa a V-a); Mălina-Claudia Ionete, Ioana Stănoiu, Simina Gabriela Bilauschi, Ioan Daniel Bischin, Nicolas Andrei Mănăsia, Antonio Luca Laslău, Andrei-Rareş Chifu, Tudor Condorache, Ştefan-Cristian Mirea, Ciprian Pupeză, Thomas Kollar, Bianca-Elena Dabija, Andrei Croitoru, Albert Maftei (clasa a VI-a); Ana Cezara Danciu, Maria-Emilia Mihuţ, Andrei Ştirbu, Gabriela Mădălina Pîrvulescu, Bianca Maria Popescu, Vlad Lupuleţi (clasa a VII-a); Dragoş Monea, Francesco  Martinuţ, Catinca Alexandru, Alexandru Daniel Dumitru, Bianca Pitu, Daria Ioana Costea (clasa a VIII-a); Andreea Iuliana Oprea (clasa a IX-a); Răzvan Ştefan Puşcasu, Teodor Bălţoi, Andrei Hodoroagă (clasa a X-a); Flavia Muntean, Ioana Mihăilescu (clasa a XI-a).

Medalia de aur

Iancu-Ioan Sandea (clasa a IV-a); Oana Georgiana Voicu (clasa a IX-a); Andra-Otilia Ignat (clasa a V-a); Radu-Ionuţ Stoleriu (clasa a VI-a); David Andrei Anghel (clasa a VII-a); Radu - Andrei Lecoiu (clasa a VIII-a); Marian Daniel Vasile (clasa a X-a); Horia Nicolcea (clasa a XI-a); Adrian-Mircea-Gabriel Căpraru (clasa a XII-a).

Medalia de argint

Ilinca Trus (clasa a IV-a); Diana Ţolu (clasa a IX-a); Adelina Sofian (clasa a V-a); Sebastian Ilie Creţu (clasa a VI-a); Vlad Spătaru (clasa a VII-a); Dragoş Monea (clasa a VIII-a); Sebastian Mihai Simon (clasa a X-a); Bogdan Octavian Grecu (clasa a XI-a); Denisa-Iulia Drăghia (clasa a XII-a).

Medalia de bronz

Roland Cornoc (clasa a IX-a); Federica Martinuţ (clasa a V-a); Ana Boiangiu (clasa a VI-a); Mara Ruxandra Andronache (clasa a VII-a); Catinca Alexandru (clasa a VIII-a); Teodor Bălţoi (clasa a X-a); Alexandra Maria Ştefan ((clasa a XI-a); Mălina Carla Pavel (clasa a IV-a); Andrei Caţaron (clasa a XII-a).

Premiul special „Dan Schwarz”

Andrei Caţaron, Adrian-Mircea-Gabriel Căpraru, Denisa-Iulia Drăghia (clasa a XII-a). Ama IVAN

Evenimentul Muscelean