Menu
TRAFIC

Rezultatele Concursului de Matematică  „Memorialul Gheorghe Cenuşe”

  • Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 450

 

La începutul săptămânii trecute, pe 11 decembrie, Câmpulungul a fost gazda Concursului Judeţean de Matematică „Memorialul Gheorghe Cenuşe”. Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” i-a găzduit pe cei din clasa a IV-a, iar restul, de la clasa a V-a la a XII-a, au susţinut testarea la Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”. În concurs s-au înscris 297 de elevi, dar s-au prezentat 254, doar doi copii reuşind să obţină maximum de puncte, 28, ambii fiind de la Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”. Este vorba despre Adelina Alexe, din clasa a VII-a, şi Bogdan Sitaru, din clasa a XI-a.

Clasa a IV-a 

8Rareş Ambruş, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, îndrumător Andreea Oprescu: 25 puncte;

8Mihai Maricuţu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, îndrumător Adriana Dogaru: 21 puncte;

8George Călin Chivereanu, Şcoala Gimnazială „Theodor Aman”, îndrumător Mihaela Ivaşcu: 19 puncte;

8Miruna Matei, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Daniela Mirea: 19 puncte;

8Daniel Andreiescu, Şcoala Gimnazială N. 1 Schitu Goleşti, îndrumător Mihaela Constantin: 18 puncte;

8Alexia Ilinca, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Daniela Mirea: 18 puncte;

8Anton Grigorescu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, îndrumător Andreea Oprescu: 17 puncte;

8David Andrei Pahonţu, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Lereşti, îndrumător Corina Coleş: 17 puncte;

8Mihnea Neagoe, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Daniela Mirea: 15,50 puncte;

8Andrei Enache, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Schitu Goleşti, îndrumător Mihaela Constantin: 15 puncte;

8Andrei Dumitru Popescu, Şcoala Gimnazială „Theodor Aman”, îndrumător Mihaela Ivaşcu: 15 puncte;

8Andrei Craioveanu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Daniela Mirea: 14 puncte;

8Miruna Mălureanu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, îndrumător Andreea Oprescu: 14 puncte;

8Silviu Vlădescu, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica” Rucăr, îndrumător Cristina Vlădescu: 14 puncte;

8Eduard Constantin Puiulescu, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Stoeneşti, îndrumător Silvia Peca: 13,50 puncte;

8Andrei Valentin Dina, Şcoala Gimnazială Coteşti-Godeni, îndrumător Mirela Toma: 13 puncte;

8Alexandru Cristian Ducă, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Stoeneşti, îndrumător Silvia Peca: 13 puncte;

8Denis Andrei Neguleţ, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Stoeneşti, îndrumător Silvia Peca: 12,50 puncte;

8Nicolas Niculescu, Şcoala Gimnazială „Sfântul Iacob”, îndrumător Petruţa Popescu: 10,50 puncte;

8Ştefania Coman, Şcoala Gimnazială „Sfântul Iacob”, îndrumător Petruţa Popescu: 9 puncte;

8Andreea Constantin, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”, îndrumător Niculina Vlaicu: 8 puncte;

8Ştefania Oprescu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, îndrumător Andreea Oprescu: 8 puncte;

8Gabriel Şerban, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, îndrumător Andreea Oprescu: 8 puncte;

8Nicuşor Bogdan Vintilă, Şcoala Gimnazială Coteşti-Godeni, îndrumător Mirela Toma: 8 puncte;

8David Stanciu, Şcoala Gimnazială „Sfântul Iacob”, îndrumător Iuliana Păuleţ: 7,50 puncte;

8Teodor Grigorescu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Daniela Mirea: 7 puncte;

8Vlăduţ Gabriel Ghinete, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Stoeneşti, îndrumător Silvia Peca: 6,50 puncte;

8Teodor Iacob, Şcoala Gimnazială „C.D. Aricescu”, îndrumător Mirela Pepenel: 6 puncte;

8Olivia Costinela Lupu, Şcoala Gimnazială Stoeneşti-Bădeni, îndrumător Mircea Eduard Neguleţ: 5 puncte.

 

Clasa a V-a

8Alexia Diniţă, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Simona Pavel: 15 puncte;

8Iulia Maria Matei, Şcoala Gimnazială „Sfântul Iacob”, îndrumător Maria Prunoiu: 12 puncte;

8Mihnea Moraru, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Maria Prunoiu: 12 puncte;

8Maria Diana Scarlat, Şcoala Gimnazială „Ion Iorgulescu” Mihăeşti, îndrumător Elena Iuliana Boteanu: 12 puncte;

8Leonard Răucea, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Simona Pavel: 9 puncte;

8Daria Ruxandra, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Simona Pavel: 8 puncte;

8Rareş Florescu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Maria Prunoiu: 5 puncte;

8Beatrice Angelescu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, îndrumător Alexandru Tarbă: 4 puncte;

8Ştefan Bădulici, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, îndrumător Alexandru Tarbă: 4 puncte;

 

8Ioana Dumitraşcu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Maria Prunoiu: 4 puncte;

8Alexandra Băla, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Simona Pavel: 3 puncte;

8Tiberiu Boambeş, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Simona Pavel: 3 puncte;

8Denisa Vlad, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Simona Pavel: un punct;

8Ştefan Dicu, Şcoala Gimnazială „Theodor Aman”, îndrumător Cătălin Berevoescu: 0,50 puncte;

8Rebeca Toculeţ, Şcoala Gimnazială „Theodor Aman”, îndrumător Cătălin Berevoescu: 0,50 puncte.

 

Clasa a VI-a

8Maria Ceapraz, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Bogdan Heroiu: 21 puncte;

8Lois Necula, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Bogdan Heroiu: 18,50 puncte;

8Matei Iordache, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Bogdan Heroiu: 13 puncte;

8Anca Bizon, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, îndrumător Mariana Fleancu: 11,50 puncte;

8Sebastian Fologea, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, îndrumător Mariana Fleancu: 6,50 puncte;

8Irina Georgiana Manole, Liceul cu Program Sportiv, îndrumător Dragoş Şipoteanu: 3 puncte.

Clasa a VII-a

8Adelina Alexe, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 28 puncte;

8Carla Indira Popescu, Colegiul Naţional „Donicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 20 puncte;

8Iustinian Luca Trifan, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica” Rucăr, îndrumător Cristina Vlădescu: 16 puncte;

8Vlăduţ George Bălănică, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica” Rucăr, îndrumător Cristina Vlădescu: 12 puncte;

8Ştefania Moise, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, îndrumător Mariana Fleancu: 11 puncte;

8Flavia Mitiriţă, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica” Rucăr”, îndrumător Cristina Vlădescu: 10 puncte;

8Nicola Adriana Secăreanu, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica” Rucăr, îndrumător Cristina Vlădescu: 9 puncte;

8Ariana Pîrnuţă, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica” Rucăr, îndrumător Cristina Vlădescu: 8 puncte;

8Natalian Antonia Secăreanu, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica” Rucăr, îndrumător Cristina Vlădescu: 4 puncte;

8Irene Constantinescu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Luminiţa Fătu: 3 puncte;

8Daria Oprescu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Luminiţa Fătu: 3 puncte;

8Sara Vasilescu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Luminiţa Fătu: 3 puncte.

Clasa a VIII-a

8Darius Adrei Jipa, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Luminiţa Fătu: 20 puncte;

8Mario Nemet, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Luminiţa Fătu: 4 puncte;

8Robert Sturzeanu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, îndrumător Luminiţa Fătu: 2 puncte.

 

Clasa a IX-a

8Olivian Ghiţă Mărgescu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Ştefan Tudosie: 14 puncte.

 

Clasa X-a

8Andrei Contor, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 18 puncte;

8Daria Broscoţeanu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 15 puncte;

8Lucas Lăzăroiu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 14 puncte;

8Şerban Filote, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 12 puncte;

8Alexandra Florea, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 11 puncte;

8Giani Visalon, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 7 puncte;

8Denis Drăghici, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Ştefan Tudosie: 4 puncte.

Clasa a XI-a

8Bogdan Sitaru, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Bogdan Heroiu: 28 puncte;

8Mihai Hernesi, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Bogdan Heroiu: 19,50 puncte;

8Catinca Ioana Ologu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Ion Călinescu: 17 puncte;

8Alexandru Vulpoi, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Bogdan Heroiu: 13,50 puncte;

8Maria Pahonţu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Bogdan Heroiu: 10 puncte;

8Narcis Necula, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Bogdan Heroiu: 9 puncte;

8Radu Chivereanu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Bogdan Heroiu: 6 puncte.

 

Clasa a XII-a

8Andreea Duţulescu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 22 puncte;

8Sebastian Ioan Marinescu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 22 puncte;

8Nicolae Binică, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 21 puncte;

8Rareş Irimia, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, îndrumător Manuela Oncescu: 20 puncte.

The most visited gambling websites in The UK