Menu
TRAFIC

Elevii premiaţi la recepţia oficială

  • Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 616

b_400_250_16777215_10_images_2205_Clipboard07.jpg

Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”

Andreea Teodora Dobrescu, clasa a XI-a, menţiune la Olimpiada Naţională de Limba Franceză;

Diana Elena Ghindăoanu, clasa a XII-a, menţiune specială la Olimpiada Naţională de Limba Franceză;

Alexandra Ioana Gherghel, clasa a XI-a, premiul III la Olimpiada Naţională de Matematică;

Ştefan Horvat Marin, clasa a VI-a, menţiune la Olimpiada Naţională de Informatică;

Bogdan Sitaru, clasa a X-a, menţiune la Olimpiada Naţională de Informatică;

Costin Andrei Oncescu, clasa a XI-a, premiul I la Olimpiada Naţională de Informatică;

Nicolae Binică, clasa a XI-a, menţiune la Olimpiada Naţională de Informatică;

Andreea Nicoleta Duţulescu, clasa a XI-a, menţiune la Olimpiada Naţională de Informatică;

Andrei Bănuţă, clasa a XI-a, menţiune la Olimpiada Naţională de Geografie;

Alexandru Marina Vasi, clasa a XII-a, menţiune specială la Olimpiada Naţională Ştiinţele Pământului;

Alexia Ioana Ambruş, clasa a IX-a, menţiune la Olimpiada Naţională TIC.

 

Colegiul Naţional Pedagogic ”Carol I”

Gabriel Bidilică, clasa a X-a, menţiune la Olimpiada Naţională de Pedagogie;

Participanţii la Concursul Internaţional „Moot Court 2017”, Câmpulung, îndrumaţi de avocata Brânduşa Popescu, care s-au clasat pe locul III: Maria Luisa Şofri Duţescu (clasa a XI-a), cel mai bun procuror; Horia Bârloiu (clasa a X-a); Vlad George Popescu (clasa a X-a); Şerban Nicolae Florescu (clasa a X-a); Olivian Stoica (clasa a X-a); Magdalena Enache (clasa a IX-a); Teodora Pătrăşcan (clasa a XI-a); Elena Teodora Savu (clasa a IX-a).

 

Liceul Teoretic „Dan Barbilian”

Olivia Niţişi, clasa a X-a, participantă la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română.

 

Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”

Darius Andrei Jipa, clasa a VII-a, diplomă de participare la Olimpiada Naţională de Fizică;

Echipa de Volei, băieţi, care a primit menţiune la etapa finală a Olimpiadei Gimnaziilor „Gimnaziada”: Victor Stuparu (clasa a VIII-a); Cosmin Ilinca (clasa a VIII-); Alexandru Filip (clasa a VIII-a); Radu Ştefănescu (clasa a VII-a); Tudor Bădescu (clasa a VII-a); Şerban Ţenţu (clasa a VII-a); Sebastian Nistor (clasa a VII-a); Ioan Cristian Duroi (clasa a V-a); Andrei Preda (clasa a V-a).

 

Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”

Beatrice Lipan, clasa a VII-a, menţiune la Olimpiada Naţională de Limba Franceză.

 

The most visited gambling websites in The UK