Menu
TRAFIC

Două eleve din Câmpulung, calificate la Olimpiada Naţională de Limba Română

  • Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 640

Duminică, 26 martie, la Colegiul Naţional „I.C. Brătianu”, din Piteşti, s-a desfăşurat Olimpiada de Limba, Comunicare şi Literatura Română, faza judeţeană. Muscelul a fost reprezentat de zeci de elevi, din clasele V-XII, şi avem bucuria să vă anunţăm că municipiul Câmpulung va avea reprezentanţi la faza naţională a concursului. Este vorba despre Ana Olivia Niţiş, din clasa a X-a a Liceului Teoretic „Dan Barbilian”, îndrumată de profesoara Antoanela Dana, şi Ana Maria Floroiu Mareş, din clasa a XII-a a Colegiului Naţional Pedagogic „Carol I”, coordonată de profesoara Carmen Zaharia. Dar şi ceilalţi copii, de la gimnaziu şi liceu, au obţinut rezultate bune. Vă prezentăm în continuare rezultatele şi premianţii, pe anii de studiu:

Clasa a V-a

8Victoria Pîrşan, Şcoala Gimnazială „Sfântul Iacob”, profesor Andreea Daniela Coman: 91 puncte;

8Teodora Trandafir, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, profesor Camelia Vasilescu: 89 puncte;

8Bianca Damian, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, profesor Camelia Vasilescu: 85 puncte;

8Ana Maria Văduva, Şcoala Gimnazială Davideşti: 82,50 puncte;

8Mihai Dănescu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, profesor Angela Biţan: 81 puncte;

8Denisa Gabriela Ciopleiaşi, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica” Rucăr, profesor Ramona Bălănică: 79 puncte;

8Ana Maria Cartaleanu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”, profesor Liliana Samson: 74 puncte;

8Ioana Bianca Popescu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”, profesor Liliana Samson: 72,50 puncte;

8Maria Ceapraz, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Luiza Horvat: 65,50 puncte.

 

Clasa a VI-a

8Ştefania Moise, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, profesor Mihaiela Banu: 102 puncte (menţiune);

8Adelina Alexe, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Luiza Horvat: 91,50 puncte;

8Ştefania Maria Şchioapa, Şcoala Gimnazială „Mihai Tican Rumano” Berevoeşti, profesor Delia Stoica: 90 puncte;

8Ilinca Stoica, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Luiza Horvat: 84,50 puncte;

8Iustin Trifan, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica” Rucăr, profesor Ramona Bălănică: 77,50 puncte;

8Andreea Ariana Robu, Şcoala Gimnazială „Sfântul Iacob”, profesor Andreeea Daniela Coman: 75 puncte;

8Alessia Dascălu, Colegiul  „Dinicu Golescu”: 73,50 puncte;

8Simona Banu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, profesor Camelia Vasilescu: 66 puncte;

8Alecsandra Eliana Gorgan, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”, profesor Carmen Zaharia: 54 puncte.

 

Clasa a VII-a

8Emanuela Grigorescu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, profesor Camelia Vasilescu: 111 puncte (menţiune);

8Amalia Rebeca Cojocaru, Şcoala Gimnazială „Nae A. Ghica” Rucăr, profesor Mihaela Vorovenci: 96 puncte;

8Andreea Amzică, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, profesor Gabriela Banu: 85 puncte;

8Maria Tudor, Şcoala Gimnazială „C.D. Aricescu”, profesor Loredana Stan: 81 puncte;

8Vlad Durdun, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, profesor Camelia Vasilescu: 79 puncte.

 

Clasa a VIII-a

8Ana Maria Florescu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”, profesor Alexandrina Herişanu: 111 puncte (menţiune);

8Emilia Cojocaru, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, profesor Mihaiela Banu: 104 puncte;

8Ruxandra Coman, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”, profesor Gabriela Horobeanu: 103 puncte;

8Cătălina Căciulă, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”, profesor Alexandrina Herişanu: 98,50 puncte.

 

Clasa a IX-a

8Alisia Georgiana Vorovenci, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Laura Neguş: 91 puncte;

8Elena Florentina Malancu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Simona Bădiţescu: 89 puncte;

8Teodora Elena Ochi, Liceul Teoretic „Dan Barbilian”, profesor Antoanela Dana: 89 puncte;

8Ştefan Cosmin Petruţ Rizea, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”, profesor Laura Căciulă: 69 puncte;

8Beatrice Ioana Ionaşcu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian”, profesor Antoanela Dana: 61 puncte.

 

Clasa a X-a

8Ana Olivia Niţiş, Liceul Teoretic „Dan Barbilian”, profesor Antoanela Dana: 110 puncte (calificată la etapa naţională);

8Mirabela Buzea, Liceul Teoretic „Dan Barbilian”, profesor Florentina Dragomir: 94 puncte (premiul III);

8Tabita Florea, Liceul Teoretic „Dan Barbilian”, profesor Florentina Dragomir: 89 puncte (menţiune);

8Andrei Dragomir, Liceul Teoretic „Dan Barbilian”, profesor Antoanela Dana: 54 puncte.

 

Clasa a XI-a

8Mihaela Alexandra Marcu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Laura Neguş: 95,50 puncte (premiul II);

8Sorina Sasu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian”, profesor Antoanela Dana: 81 puncte

8Cristina Iacob, Liceul Teoretic „Dan Barbilian”, profesor Antoanela Dana: 77,50 puncte

 

Clasa a XII-a

8Ana Maria Floroiu Mareş, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”, profesor Carmen Zaharia: 106 puncte (calificată la etapa naţională);

8Andra Ionela Şucu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”, profesor Carmen Zaharia: 51 puncte (menţiune).

 

The most visited gambling websites in The UK