Menu
TRAFIC

Şapte elevi de la „Dinicu”, în lotul pentru Olimpiada Naţională de Informatică

  • Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 190

Opt elevi de clasa a V-a, din Argeş, au susţinut proba de baraj pentru selectarea în lotul judeţului Argeş, care va participa la Olimpiada Naţională de Informatică. Printre care s-au prezentat, recent, la Piteşti au fost şi doi câmpulungeni, David Antoniu Burcea şi Octavian Ştefan Staicu, de la Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, pregătiţi de profesoara Maria Tătulea. Băieţii noştri au fost şi cei care s-au calificat, cu câte 100 de puncte, ajungând în grupul argeşenilor care vor merge la etapa naţională a Olimpiadei de Informatică. 

Din echipa pentru Naţională, mai fac parte câmpulungenii, toţi elevi la Colegiul Naţional “Dinicu Golescu”: Ştefan Horvat Marin (clasa a VI-a), pregătit de profesoara Adriana Bădescu; Bogdan Sitaru (clasa a X-a), pregătit de Diana şi Octavian Dumitraşcu, dar şi de colegul Costin Oncescu. Reprezentanţi ai clasei a XI-a, pregătiţi de profesorii Diana şi Octavian Dumitraşcu, vor fi: Costin Andrei Oncescu, Andreea Nicoleta Duţulescu şi Nicolae Binică. Le dorim succes în continuare.

 

Au fost afişate şi rezultatele Concursului Naţional de Matematică Aplicată „Adolf Haimovici”, etapa judeţeană.

 

Clasa a IX-a

Ştefania Cealîcu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Adina Leica: 15 puncte;

 

Clasa a X-a

Ştefania Oncioiu, Colegiul Tehnic, profesor Dalina Pîrşe: 7 puncte

Laura Tutelcă, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Ştefan Tudosie: 4 puncte;

Paula Comărniceanu, Liceul Tehnologic „Victor Slăvescu” Rucăr, profesor Gheorghiţa Pantea: un punct.

 

Clasa a XI-a

Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Manuela Oncescu

Alexandra Gherghel: 20 puncte

Mihai Rădoi: 15 puncte

Mihnea Rîjkin: 14 puncte

George Stana: 8 puncte

 

Clasa a XII-a

Ioana Loredana Căţoiu, Liceul Tehnologic „Victor Slăvescu” Rucăr, profesor Gheorghiţa Pantea: 9 puncte;

Mădălina Idor, Liceul Tehnologic „Victor Slăvescu” Rucăr, profesor Gheorghiţa Pantea: 9 puncte;

Ioana Nistor, Colegiul Tehnic, profesor Sorina Nagy: 9 puncte.

Punctajele elevilor musceleni la etapa judeţeană a Olimpiadei de Matematică

 

Clasa a V-a

Ştefan Staicu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Bogdan Heroiu: 12 puncte;

Matei Iordache, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Bogdan Heroiu: 9 puncte;

Lois Necula, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Bogdan Heroiu: 8,50 puncte;

Adelina Bebeşelea, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, profesor Argentina Dobrescu: 7 puncte;

Riana Maria Niţescu, Liceul Tehnologic „I.C. Petrescu” Stâlpeni, profesor Aniela Scheianu: 4 puncte;

Rareş Andrei Dogioiu, Şcoala Gimnazială „Sfântul Iacob”, profesor Laura Radu: 2,50 puncte.

 

Clasa a VI-a

Adelina Alexe, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Manuela Oncescu: 14 puncte;

Ştefan Horvat Marin, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Manuela Oncescu: 2 puncte.

 

Clasa a VII-a

Alexia Jenaru, Liceul Tehnologic „Victor Slăvescu” Rucăr, profesor Petre Florin: 5 puncte;

Emanuela Grigorescu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, profesor Ion Pîrşe: 3 puncte.

 

Clasa a VIII-a

Ştefan Ionescu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Manuela Oncescu: 9 puncte;

Sebastian Crăciun, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”, profesor  Argentina Dobrescu: 4 puncte.

 

Clasa a IX-a

Daria Broscoţeanu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Manuela Oncescu: 13 puncte;

Andrei Contor, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Manuela Oncescu: 12 puncte;

Lucas Lăzăroiu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Manuela Oncescu: 9 puncte;

Mihnea Ioan Catană Adam, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Ion Călinescu: 4 puncte.

 

Clasa a X-a

Narcis Necula, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Bogdan Heroiu: 18,50 puncte;

Radu Chivereanu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Bogdan Heroiu: 18 puncte;

Maria Pahonţu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Bogdan Heroiu: 11 puncte;

Catinca Ioana Ologu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Ion Călinescu: 9 puncte.

 

Clasa a XI-a

Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”, profesor Manuela Oncescu

Nicolae Binică: 13 puncte

Andreea Duţulescu: 12 puncte

Sebastian Ioan Marinescu: 10 p;

Rareş Irimia: 6 puncte

Dan Şerboi Florea: 3 puncte.

The most visited gambling websites in The UK