Menu
TRAFIC

Câmpulungenii au venit cu rezultate bune de la Concursul Judeţean de Informatică „Dan Barbilian”

  • Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 750

Colegiul Naţional „Alexandru Odobescu” Piteşti a fost gazda Concursului Judeţean de Informatică „Dan Barbilian”, pentru clasele V-XII. Probele s-au derulat pe 29 ianuarie, fiind înscrişi aproape 300 de elevi, dar foarte mulţi au absentat. Printre cei care au obţinut rezultate bune şi foarte bune sunt şi 36 de copii care fac cursurile la şcolile gimnaziale şi liceele din Câmpulung. Cei de la liceu au fost împărţiţi în două grupe, una a celor care sunt înscrişi la clasele cu profil intensiv Informatică şi cei care sunt cu profilul neintensiv. Rezultatele prezentate sunt cele finale, după rezolvarea contestaţiilor.

Clasa a V-a

Toţi elevii sunt înscrişi la Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”.

8Octavian Ştefan Staicu: 178 puncte (premiul II)

8Maria Ceapraz: 175 puncte (menţiune)

8Lois Necula: 146 puncte (menţiune)

8David Antoniu Burcea: 114 puncte

8Radu Florin Gălan: 105 puncte

8Rareş Ioan Florescu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”: 40 puncte

 

Clasa a VI-a

Primii patru enumeraţi sunt de la Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”.

8Adelina Maria Alexe: 120 puncte (premiul III)

8Ştefan Horvat Marin: 50 puncte

8Darius Gabriel Iosifescu: 50 puncte

8Radu Octavian Dumitraşcu: 40 puncte

8Iustinian Luca Trifan, Şcoala Gimnazială „Nae A.Ghica” Rucăr: 20 puncte

 

Clasa a VII-a

8Darius Jipa, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”: 70 puncte (menţiune)

 

Clasa a IX-a intensiv

Cei şase elevi sunt de la Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”.

8Flavius Andrei Contor: 176 puncte (menţiune)

8Lucas Lăzăroiu: 120 puncte

8Daria Mihaela Broscoţeanu: 115 puncte

8Alexia Ioana Ambruş: 100 puncte

8Maria Alexandra Florea: 100 puncte

8Petre Şerban Filote: 70 puncte

 

Clasa a IX-a neintensiv

Cele trei fete sunt de la Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”

8Adriana Maria Pavel: 80 puncte

8Diana Elena Moise: 70 puncte

8Daniela Claudia Malancu: 65 puncte

 

Clasa a X-a intensiv

Cei nouă sunt de la Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”.

8Alexandru Vulpoi: 160 puncte (premiul II)

8Radu Gabriel Chivereanu: 150 puncte (premiul III)

8Mihai Hernest: 120 puncte (menţiune)

8Narcis Necula: 120 puncte (menţiune)

8Ştefan Eduard Zamfirescu: 120 puncte (menţiune)

8Claudiu Constantin Arsene: 110 puncte

8Bogdan Sitaru: 110 puncte

8Andrei Duţă: 90 puncte

8Şerban Nicolae Odagiu: 50 puncte

Clasa a X-a neintensiv

Cei care au obţinut premiul I frecventează cursurile la Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”.

8Ionuţ Valentin Achimescu: 200 puncte (premiul I)

8Alexandru Gabriel Delegeanu: 200 puncte (premiul I)

8Mihai Sebastian Richiţeanu: 200 puncte (premiul I)

8Ştefan Mitoi, Liceul Teoretic „Dan Barbilian”: 120 puncte

 

Clasa a XI-a intensiv

8Andreea Nicoleta Duţulescu, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”: 130 puncte (menţiune)

 

Clasa a XII-a neintensiv

8Valentin Simion, Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”: 40 puncte

The most visited gambling websites in The UK