Menu
TRAFIC

La Olimpiada „Lectura ca abilitate de viaţă”, 11 premii au ajuns în Muscel

  • Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 409

Peste 1.000 de elevi din clasele V-XII, din judeţul Argeş, au participat, în acest an, la Olimpiada „Lectura ca abilitate de viaţă”, a cărei etapă judeţeană s-a desfăşurat pe 29 ianuarie, la Piteşti. Potrivit metodologiei, olimpiada se desfăşoară pe patru nivele de vârstă şi de pregătire didactică. La gimnaziu, olimpiada cuprinde nivelurile I (clasele a V-a şi a VI-a) şi II (clasele a VII-a şi a VIII-a), iar la liceu, nivelul III (clasele a IX-a şi a X-a) şi nivelul IV (clasele a XI-a şi a XII-a). 

La nivelul Muscelului, elevii au ocupat locuri fruntaşe, un premiu II, două premii III şi opt menţiuni. Iată care sunt rezultatele finale:

Nivel I

8Teodora Chichirez, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 59 puncte, premiul II

8Teodora Trandafir, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Camelia Vasilescu): 57 puncte, premiul III

8Ana Maria Văduva, Şcoala Gimnazială Davideşti (profesor Mariana Cărbunaru): 52 puncte, menţiune

8Ana Maria Cartaleanu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Liliana Samson): 51 puncte, menţiune

8Anastasia Florea, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Gabriela Banu): 51 puncte, menţiune

8Alina Maria Merlan, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Angela Biţan): 51 puncte, menţiune

8Andreea Mihaela Fintoiu, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Lereşti (profesor Elena Polexe): 49 puncte

8Nicola Ilie, Şcoala Gimnazială Bălileşti (profesor Nicoleta Ghinea): 49 puncte

8Flavius Viorel Ilinca, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Liliana Samson): 48 puncte

8Simona Banu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Camelia Vasilescu): 46 puncte

8Ariana Duţescu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Gabriela Banu): 46 puncte

8Ana Cristina Ioan, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Liliana Samson): 46 puncte

8Răzvan Savu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Camelia Vasilescu): 45,50 puncte

8Sânziana Şendroiu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Gabriela Horobeanu): 45 puncte

8Vera Drăgulinescu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Mihaiela Banu): 44 puncte

8Elisa Nicolae, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Sanda Voican): 44 puncte

8Alexandru Ţuţară, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Camelia Vasilescu): 44 puncte

8George Eduard Negru, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Lereşti (profesor Elena Polexe): 43,50 puncte

8Antonio Marian Priotesu, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Lereşti (profesor Elelna Polexe): 43,50 puncte

8Anca Bizon, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Mihaiela Banu): 43 puncte

8Tiberiu Boteanu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Daiana Podaru): 43 puncte

8Mihai Dănescu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Angela Biţan): 42 puncte

8Ştefania Moise, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Mihaiela Banu): 41 puncte

8Adelina Bebeşelea, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Luminiţa David): 39,50 puncte

8Tatiana Pârvu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Mihaiela Banu): 39 puncte

8Alecsandra Eliana Gorgan, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 38 puncte

8Mario Grecu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Luminiţa David): 38 puncte

8Ioana Bianca Popescu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Liliana Samson): 38 puncte

8Darius Troscenco, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Camelia Vasilescu): 38 puncte

8Delia Cojocaru, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Angela Biţan): 36,50 puncte

8Briana Iaru, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Angela Biţan): 36,50 puncte

8Denisa Ionescu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Mihaiela Banu): 36,50 puncte

8Alexandra Margalinoiu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Luminiţa David): 36 puncte

8Octavia Avram, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Luminiţa David): 34 puncte

8Georgiana Luiza Cucui, Şcoala Gimnazială Davideşti (profesor Mariana Cărbunaru): 33 puncte

8Teodora Răducu, Şcoala Gimnazială Bălileşti (profesor Nicoleta Ghinea): 33 puncte

8Teodora Biţan, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Gabriela Horobeanu): 33 puncte

8Maria Gheorghiţoiu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Sanda Voican): 26 puncte

8Andrei Vasilescu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Mihaiela Banu): 26 puncte

8Andreea Ungureanu, Şcoala Gimnazială Bughea de Jos (profesor Ionela Zăbavă): 24 puncte

 

Nivel II

8Andrada Ştefan, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Camelia Vasilescu): 56 puncte, menţiune

8Corina Hăbuc, Şcoala Gimnazială Bălileşti (profesor Nicoleta Ghinea): 53 puncte, menţiune

8Dragoş Ilie, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Gabriela Banu): 53 puncte, menţiune

8Andreea Amzică, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Gabriela Banu): 52 puncte

8Rareş Andrei Vlad, Liceul cu Program Sportiv (profesor Veronica Arsu): 52 puncte

8Antonia Gabriela Popa, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Lereşti (profesor Elena Polexe): 51,50 puncte

8Ioana Theodora Bivol, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Lereşti (profesor Elena Polexe): 50 puncte

8Georgiana Cosmina Albu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 49 puncte

8Alexia Popescu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Mihaiela Banu): 49 puncte

8Alexandra Căţoiu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Sanda Voican): 48 puncte

8Emilia Cojocaru, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Mihaiela Banu): 48 puncte

8Monica Ungureanu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Camelia Vasilescu): 48 puncte

8Denisa Maria Derioiu, Liceul cu Program Sportiv (profesor Veronica Arsu): 47 puncte

8Alexandru Filip, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Angela Biţan): 47 puncte

8Maria Nistor, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Angela Biţan): 47 puncte

8Adriana Ştefania Soceanu, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Lereşti (profesor Elena Polexe): 46,50 puncte

8Emanuela Grigorescu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Camelia Vasilescu): 46 puncte

8Raluca Otilia Băduleanu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 45 puncte

8Ionuţ Militaru, Şcoala Gimnazială „IC Lăzărescu” Ţiţeşti (profesor Iulia Anca Ilinca): 45 puncte

8Alexandra Elena Puchici, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 45 puncte

8Ioana Neguş, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Gabriela Horobeanu): 44,50 puncte

8Eusebiu Creţu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Sanda Voican): 44 puncte

8Cătălina Elena Dascălu, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Lereşti (profesor Elena Polexe): 44 puncte

8Mălina Dobrescu, Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Gabriela Banu): 44 puncte

8Elena Petrian, Şcoala Gimnazială Bălileşti (profesor Nicoleta Ghinea): 44 puncte

8Anastasia Şendroiu, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Angela Biţan): 44 puncte

8Vlad Durdun, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Camelia Vasilescu): 43,50 puncte

8Diana Stoian, Şcoala Gimnazială „Ion Iorgulescu” Mihăeşti (profesor Adina Popa): 42,50 puncte

8Georgiana Brumaru, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Angela Biţan): 42 puncte

8Cătălin Crâmpiţă, Şcoala Gimnazială „Ion Iorgulescu” Mihăeşti (profesor Iuliana Coman): 42,00 puncte

8Andreea Jianu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 42 puncte

8Alexandra Ştefania Nicolae, Şcoala Gimnazială „Ion Iorgulescu” Mihăeşti (profesor Adina Popa): 42 puncte

8Alexandra Maria Curlăţel, Şcoala Gimnazială Bughea de Jos (profesor Ionela Zăbavă): 41 puncte

8Izabela Ioana Răuţă, Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” (profesor Gabriela Banu): 41 puncte

8Alexandra Spînu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Sanda Voican): 40,50 puncte

8Diana Iancu, Şcoala Gimnazială Bălileşti (profesor Nicoleta Ghinea): 39,50 puncte

8Andreea Florica Dumitru, Şcoala Gimnazială „Ion Iorgulescu” Mihăeşti (profesor Iuliana Coman): 38 puncte

8Marius Vlad Popa, Liceul cu Program Sportiv (profesor Veronica Arsu): 38 puncte

8Elena Chivu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Sanda Voican): 37,50 puncte

8Mihai Săvulescu, Şcoala Gimnazială Bughea de Jos (profesor Ionela Zăbavă): 37 puncte

8Teodora Melania Crîngaru, Şcoala Gimnazială Bughea de Jos (profesor Ioana Chirilă): 36 puncte

8Irina Muşa, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Luminiţa David): 36 puncte

8Ovidiu Daniel Neagoe, Liceul cu Program Sportiv (profesor Veronica Arsu): 33,50 puncte

8Ana Maria Mituţ, Şcoala Gimnazială Bălileşti (profesor Nicoleta Ghinea): 33 puncte

8Ioana Pestriţu, Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” (profesor Luminiţa David): 33 puncte

8Andrei Militaru, Şcoala Gimnazială „IC Lăzărescu” Ţiţeşti (profesor Iulia Anca Ilinca): 32 puncte

8Andrada Pârcălăbescu, Şcoala Gimnazială „Ion Iorgulescu” Mihăeşti (profesor Adina Popa): 31 puncte

8Cătălina Bicean, Şcoala Gimnazială Bălileşti (profesor Nicoleta Ghinea): 30 puncte

8Andrada Dragotescu, Şcoala Gimnazială „Ion Iorgulescu” Mihăeşti (profesor Iuliana Coman): 29,50 puncte

8Andreea Rîcea, Şcoala Gimnazială „Ion Iorgulescu” Mihăeşti (profesor Adina Popa): 29 puncte

 

Nivel III

8Mirabela Buzea, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 57 puncte, premiul III

8Tabita Florea, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 56 puncte, menţiune

8Ruxandra Gava, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 54 puncte, menţiune

8Iuliana Leca, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 50,50 puncte

8Bianca Stanciu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 50,50 puncte

8Ana Maria Leca, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 50 puncte

8Laura Ioana Năstăsoiu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Liliana Samson): 50 puncte

8Ana Maria Ponea, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Laura Căciulă): 50 puncte

8Iunia Mitu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 48,50 puncte

8Bianca Ivan, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Cristina Pîslaru): 48 puncte

8Anisia Scheianu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Cristina Pîslaru): 48 puncte

8Andra Iosif, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 47 puncte

8Delia Muşetescu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 46,50 puncte

8Oana Pascu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 46 puncte

8Lucian Şoleanu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Gabriela Bugheanu): 41,50 puncte

8Emanuel Moraru, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Antoanela Dana): 41 puncte

8Alina Diaconu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Cristina Pîslaru): 38 puncte

8Teodora Bizon, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Cristina Pîslaru): 35,50 puncte

8Amalia Elena Căprioreanu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Liliana Samson): 32,50 puncte

8Iuliana Tocaciu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Cristina Pîslaru): 31 puncte

8Loredana Tamaşi, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Cristina Pîslaru): 22,50 puncte

 

Nivel IV

8Cristina Iacob, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Antoanela Dana): 50,50 puncte, menţiune

8Maria Luiza Şofri Duţescu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 47 puncte

8Georgiana Bădescu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 46,50 puncte

8Mădălina Dragomir, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Antoanela Dana): 45,50 puncte

8Alexandra Ungureanu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 45,50 puncte

8Valentina Simion, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 44,50 puncte

8Sorina Sasu, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Antoanela Dana): 44 puncte

8Daniela Alexandra Bugheanu, Liceul cu Program Sportiv (profesor Veronica Arsu): 41 puncte

8Graţiela Iuliana Bădulescu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 40,50 puncte

8Bianca Ganci, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Cristina Pîslaru): 40,50 puncte

8Teodora Marin, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Cristina Pîslaru): 40,50 puncte

8Ana Maria Floroiu Mareş, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 40 puncte

8Tudor Daniel Gagea, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Antoanela Dana): 49 puncte

8Mălina Ciopâcă, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Florentina Dragomir): 38 puncte

8Petruţ Bănică, Liceul Teoretic „Dan Barbilian” (profesor Cristina Pîslaru): 37 puncte

8Diana Mihaela Bănică, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 35,50 puncte

8Mihail Şofri Duţescu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Gabriela Bugheanu): 35,50 puncte

8Georgiana Iuliana Mitu, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 35 puncte

8Luisa Gabriela Iosif, Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” (profesor Carmen Zaharia): 29,50 puncte

The most visited gambling websites in The UK