Te informam ca site-ul nostru foloseste cookie-uri, iar prin navigarea pe site iti exprimi acordul asupra folosirii acestora. 

Menu
TRAFIC

Grila administraţiei publice locale de la Câmpulung numără 560 de posturi

  • Written by Evenimentul Muscelean
  • Hits: 1501

b_400_250_16777215_10_images_images2_ziar_2020_decembrie_2546_Clipboard15.jpgPrimăria Câmpulung, fără serviciile şi instituţiile subordonate, a ajuns să numere 128 de angajaţi, 114 funcţii fiind ocupate şi 14 vacante. Din total, două sunt de demnitari (primarul şi viceprimarul), 6 sunt funcţii publice de conducere, 60 funcţii publice de execuţie şi 46 funcţii contractuale de execuţie. Statul de personal al aparatului de specialitate al primarului a fost actualizat luni, 14 decembrie, când, în cadrul unei şedinţe extraordinare, consilierii locali au fost de acord cu înfiinţarea a două noi posturi, unul de administrator public şi altul de consilier la cabinetul viceprimarului. 

În acest an, singurul post ocupat prin concurs a fost cel de inspector superior la Serviciul Buget, Contabilitate şi Execuţie Bugetară, obţinut de către Roxana Caplan, vacantat după ce Vasilica Constantinescu a luat concursul pentru şefia acestui serviciu. Roxana Caplan a fost încadrată pe post la 1 ianuarie 2020. De-a lungul acestui an, Primăria Câmpulung a anunţat că organizează concursuri şi pentru alte locuri vacante sau temporar vacante, dar, din cauza pandemiei, au fost suspendate pentru anul viitor.

Între timp, s-a mai eliberat un loc la Serviciul Buget, Contabilitate şi Execuţie Bugetară prin pensionarea Rodicăi Diaconu, încadrată inspector superior, clasa I.

Noua organigramă aprobată pe 14 decembrie include şi cele 37 de posturi de paznici şi poliţişti locali. Dar celor 128 li se adaugă colegii din instituţiile şi serviciile subordonate, plus cele două societăţi ale Consiliului Local. Este vorba despre Serviciul Public de Administrare a Domeniului Public şi Privat Câmpulung (121 posturi); Direcţia Publică de Asistenţă Socială (98 posturi); Serviciul Public Comunitar Local de Evidenţă a Persoanelor (14 posturi); Muzeul Câmpulung (19 posturi); Biblioteca Municipală „Ion Barbu” (9 posturi); Casa de Cultură „Tudor Muşatescu” (7 posturi); SC Pieţe Servicii Comunitare Muscel SRL (18 posturi); SC Edilul CGA SA (146 posturi). 

Demnitari

1.Elena Valerica Lasconi, primar de municipiu de categoria II;

2.Nicolae Zaharia, viceprimar de municipiu de            categoria II;

3.Simion Ramona, secretar general de municipiu de categoria II.

4.Vacant - administrator public, studii superioare.

Serviciul Juridic, Administraţie Publică şi Arhivă

1.Vacant, şef serviciu.

Compartiment Juridic, Administraţie Publică

1.Crînguş Nicolae, consilier juridic superior, clasa I, gradaţia 5, studii superioare; 

2.Filipescu Mihaela, consilier juridic superior, clasa I, gradaţia 5, studii superioare;

3.Ferigeanu Moroe Maria Clara, consilier juridic    asistent, clasa I, gradaţia 2, studii superioare;  ;

4.Vacant - consilier juridic asistent, clasa I, studii     superioare;

5.Butculescu Niculina, secretar dactilograf, clasa IA, gradaţie 5, studii medii.

Compartiment Registrul Agricol şi Fond Funciar

1.Safta Daniel, inspector asistent, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

2.Soare Dragoş Traian, inspector asistent, clasa I, gradaţie 3, studii superioare. 

Compartiment Relaţia cu Consiliul Local

1.Marin Anca Georgiana, consilier juridic asistent, clasa I, gradaţie 2, studii superioare.

Compartiment Arhivă 

1.Panţuru Deniza, arhivist, clasa II, gradaţie 5, studii superioare scurtă durată.

Compartiment Resurse Umane, Registratură

1.Ţuţea Adrian Ionuţ, consilier superior, clasa I, gradaţie 4, studii superioare;

2.Handoca Estera Loredana, referent principal, clasa III, gradaţie 2, studii medii;

3.Vacant - consilier debutant, clasa I, studii               superioare.

Compartiment Asistenţă Medicală, Medicină Dentară

1.Radu Cornelia, medic primar, gradaţia 5, studii       superioare;

2.Matei Veronica, medic specialist gradaţia 5, studii superioare;

3.Andreescu Adriana Florina, medic, gradaţia 4, studii superioare;

4.Herţea Maria, asistent medical principal, gradaţie 5, studii postliceale;

5.Ivan Elena Vasilena, asistent medical principal, gradaţie 5, studii postliceale;

6.Măluşanu Doina Liana, asistent medical principal, gradaţie 5, studii postliceale;

7.Militaru Irina, asistent medical principal, gradaţie 5, studii postliceale;

8.Stanciu Elena Maria, asistent medical principal, gradaţie 5, studii postliceale;

9.Nicolae Rocsana Elena, asistent medical principal, gradaţie 4, studii postliceale;

10.Oprei Ancuţa Mirela, asistent medical principal, gradaţie 4, studii postliceale;

11.Pătraşcu Florina Romica, asistent medical                   principal, gradaţie 5, studii postliceale;

12.Grigore Cireşica Geanina, asistent medical                principal, gradaţie 4, studii postliceale;

13.Geantă Solomon Bogdan, asistent medical           principal, gradaţie 5, studii postliceale;

14.Horhoianu Gabriela, medic stomatolog, gradaţie 4, studii superioare;

15.Colţoi Mihaela, medic stomatolog primar, gradaţie 5, studii superioare.

Compartiment Guvernanţă Corporativă şi Sprijinire Asociaţii de Proprietari

1.Vacant - inspector principal, clasa I, studii                   superioare.

Direcţia Economică şi Fiscală

1.Iarca Violeta, director executiv, clasa I, studii              superioare.

Serviciul Buget, Contabilitate şi Execuţie Bugetară

1.Constantinescu Vasilica, şef serviciu, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

2.Rădescu Mihaela Ionela, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

3.Popa Tania, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

4.Husea Iuliana, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

5.Roxana Caplan, inspector superior, clasa I, studii superioare;

6.Lite Iuliana Constantina, inspector superior, clasa I, gradaţie 3, studii superioare;

7.Gavrilescu Liana, referent superior, clasa III, gradaţie 5, studii medii;

8.Vacant - inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare.

Serviciul Administrare Venituri Persoane Fizice şi Juridice

1.Mitoi Lucreţia, şef serviciu, clasa I, studii                  superioare.

Compartiment Constatare, Impunere, Control, Urmărire şi Executare Silită Impozite şi Taxe Locale, Amenzi Persoane Fizice

1.Vrabie Claudia Marilena, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

2.Bădiţa Mihaela, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

3.Polexe Anişoara, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

4.Nicula Romeo Norel, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

5.Oprea Elena Nicoleta, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

6.Vasilescu Valentina, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

7.Corleanu Rodica, referent superior, clasa III, gradaţie 5, studii medii.

Compartiment Constatare, Impunere, Control, Urmărire şi Executare Impozite şi Taxe Locale Persoane Juridice

1.Cojocaru Daniela, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

2.Mogoşan Marinela, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

3.Ştefănescu Mariana, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare.

Compartiment Evidenţa Patrimoniului şi Fond Locativ

1.Iosif Nicoleta, inspector principal, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

2.Barbu Mihaela, inspector principal, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

3.Vacant - inspector asistent, clasa I, studii superioare.

Direcţia Tehnică şi Urbanism. Arhitect Şef

1.Ghiţă Victor Cătălin - arhitect şef, clasa I, studii              superioare.

Compartiment Strategii Urbane, Gestionare Documentaţii de Urbanism şi Cadastru

1.Şerb Nicoleta, consilier superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare; 

2.Sminchişe Mihaela Alina, consilier debutant, clasa I, gradaţie 1, studii superioare;

3.Vacant - inspector asistent, clasa I, studii                      superioare;

4.Caplan Bogdan Georgian, consilier principal, clasa I, gradaţie 2, studii superioare;

5.Chirvasiu Cristina, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare.

Compartiment Autorizări şi Autorizaţii de Funcţionare

1.Popescu Liviu Daniel, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

2.Bădulici Carmen Mari, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare.

Compartiment Administrativ

1.Corleanu Gabriel, referent IA, gradaţie 5, studii medii;

2.Minciună Mugurel Ion, şofer, gradaţie 5, studii medii (temporar vacant);

3.Olariu Gabi, şofer, gradaţi 5, studii medii;

4.Şerbănel Elena, îngrijitor, gradaţie 5, studii medii;

5.Neaţă Mihaela, îngrijitor, gradaţie 3, studii medii;

6.Stoican Florin Daniel, paznic, gradaţie 5, studii medii;

7.Dîmboviceanu Gheorghe, paznic,gradaţie 5, studii medii;

8.Ungureanu Georgiana, paznic, gradaţie 3, studii medii.

Compartiment Audit Intern

1.Bănuţă Elena Daniela, auditor superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare.

2.Vacant - auditor asistent, clasa I, studii superioare.

Cabinet Primar

1.Andrei Aron, consilier;

2.Vacant - consilier.

Cabinet Viceprimar

1.Vacant - consilier.

Serviciul Dezvoltare Locală

1.Vacant - şef serviciu (clasa studii I, grad                      profesional II).  

Compartiment Proiecte, Programe, Prognoze, Fonduri Europene 

1.Ungureanu Iuliana, inspector superior, clasa I, gradaţie 4, studii superioare;

2.Ioniţescu Antonia Veronica, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare.

Compartiment Achiziţii Publice 

1.Popa Rozalia, consilier achiziţii publice asistent, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

2.Buzescu Daniela, consilier achiziţii publice                 superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

3.Bădescu Marian, consilier achiziţii publice                superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare.

Compartiment Investiţii şi Implementare Contracte 

1.Bălăşcan Sorin, consilier superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

2.Popescu Bogdan Gabriel, consilier achiziţii       publice superior, clasa I, gradaţie 5, studii                    superioare;

3.Tătulescu Roxana Elena, inspector superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare.

Compartiment Consilieri Rromi

1.Neagoe Marian, referent IA, gradaţie 5, studii medii.

Compartiment Protecţie Civilă şi Situaţii de Urgenţă

1.Chelu Gabriela, consilier superior, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

2.Pârşan Marcel Florian, referent de specialitate    superior, clasa II, gradaţie 5, studii superioare de scurtă durată.

Compartiment Tehnologia Informaţiei şi a Monitorului Oficial Local 

1.Radu Gabriel Avram, inspector superior, clasa I, gradaţie 3, studii superioare.

Serviciul Iluminat Public Local

1.Vacant - inspector, studii superioare.

Serviciul Poliţia Locală

1.Nicolae Dragoş Emilian, şef serviciu, clasa I, studii superioare.

Compartiment Protecţia Mediului

2.Bâlă Viorela, poliţist local superior, clasa I, gradaţie 3, studii superioare.

 

Compartiment Activitate Comercială

3.Ghiţă Auraş, poliţist local superior, clasa I, gradaţie 4, studii superioare.

 

Compartiment Evidenţa Persoanelor

4.Vacant, poliţist local asistent, clasa I, gradaţie 5, studii superioare.

 

Compartiment Disciplina în Construcţii şi Afişaj Stradal

5.Bratu Georgeta Emanuela, poliţist local superior, clasa I, gradaţie 4, studii superioare.

 

Compartiment Circulaţie pe Drumurile 

Publice

6.Ciurea Constantin, poliţist local superior, clasa III, gradaţie 5, studii medii;

7.Lupaşcu Cătălin Ion, poliţist local superior, clasa III, gradaţie 5, studii medii;

8.Popa Ion, poliţist local superior, clasa III, gradaţie 5, studii medii;

9.Dîmboviceanu Mihai Bogdan, poliţist local                      superior, clasa III, gradaţie 2, studii medii;

10.Bălălău Constantin, poliţist local superior, clasa III, gradaţie 5, studii medii;

11.Chiorcea Nicolae, poliţist local principal, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

12.Cîndea Răzvan Ionuţ, poliţist local principal, clasa I, gradaţie 3, studii superioare;

13.Grecu Ion Dan, poliţist local principal, clasa III, gradaţie 3, studii medii;

14.Negreanu Marian, poliţist local asistent, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

15.Oancea Cătălin Ion, poliţist local superior, clasa III, gradaţie 5, studii medii;

16.Stancovici Mihăiţă Antonel, poliţist local                 superior, clasa III, gradaţie 5, studii medii;

17.Vătăşescu Valentin, poliţist local asistent, clasa I, gradaţie 5, studii superioare.

 

Compartiment Ordine, Linişte Publică şi Paza Bunurilor

18.Chira Ion Robert, poliţist local asistent, clasa I, gradaţie 5, studii superioare;

19.Rădulescu Octavian Dan, poliţist local superior, clasa III, gradaţie 4, studii medii;

20.Beck Ursea Laszlo, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

21.Boarţă Alin Marius, agent pază, gradaţie 3, studii medii;

22.Puiu Rareş Adrian, agent pază, studii medii;

23.Colţ Rîndunel Cosmin, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

24.Coman Dumitru Dan, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

25.Florescu Petrişor, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

26.Guţă Constantin Alin, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

27.Ilincescu Ion, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

28.Jinga Petruţ, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

29.Krizsala Petrilena, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

30.Liţă Ion Adrian, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

31.Muşat Cristinel Gheorghe, agent pază, gradaţie 4, studii medii;

32.Neacşu Vasile Cătălin, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

33.Pîrvu Gheorghe, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

34.Rizoiu Marian, agent pază, gradaţie 4, studii medii;

35.Stăvaru Virgil Laurenţiu, agent pază, gradaţie 5, studii medii;

36.Achim Mihai Cristian, agent pază, gradaţie 3, studii medii;

37.Stroescu Ştefan Cosmin, agent pază, gradaţie 5, studii medii.

The most visited gambling websites in The UK