Te informam ca site-ul nostru foloseste cookie-uri, iar prin navigarea pe site iti exprimi acordul asupra folosirii acestora. 

Logo

Primăria, reorganizată cu posturi noi. Unele de şef de serviciu

Demnitari

Ţâroiu Ioan Liviu, primar de municipiu (grad profesional II, studii superioare);

Blidaru Mărgărin Şerban, viceprimar (grad profesional II, studii superioare);

Simion Ramona, secretar general de municipiu (grad profesional II, studii superioare).

 

Serviciul Juridic, Administraţie Publică şi Arhivă

Vacant, şef serviciu (studii superioare).

 

Compartiment Juridic, Administraţie Publică

Crînguş Nicolae (consilier juridic superior, studii superioare, gradaţia 5);

Filipescu Mihaela (consilier juridic superior, studii superioare, gradaţia 5);

Ferigeanu Moroe Maria Clara (consilier juridic asistent, studii superioare, gradaţia 2);

Vacant (consilier juridic superior, studii superioare);

Vacant (consilier juridic superior, studii superioare);

Vacant (consilier juridic principal, studii superioare);

Butculescu Niculina (secretar dactilograf, studii medii, gradaţia 5).

 

Compartiment Registrul Agricol şi Fond Funciar

Safta Daniel (inspector asistent, studii superioare, gradaţia 5);

Soare Dragoş Traian (inspector asistent, studii superioare, gradaţia 3);

Vacant (inspector asistent, studii superioare).

 

Compartiment Relaţia cu 

Consiliul Local

Marin Anca Georgiana (consilier juridic 

asistent, studii superioare, gradaţia 2).

 

Compartiment Arhivă

Panţuru Deniza (arhivist, studii superioare de scurtă durată, gradaţia 5).

 

Compartiment Resurse Umane, Registratură

Ţuţea Adrian Ionuţ (consilier superior, studii superioare, gradaţia 4);

Handoca Estera Loredana (referent principal, studii medii, gradaţia 2);

Vacant (consilier debutant, studii superioare).

 

Compartiment Asistenţă Medicală, Medicină Dentară

Radu Cornelia (medic primar, studii superioare, gradaţia 5);

Matei Veronica (medic specialist, studii superioare, gradaţia 5);

Andreescu Adriana Florina (medic, studii superioare, gradaţia 4);

Herţea Maria (asistent medical principal, gradaţia 5);

Ivan Elena Vasilena (asistent medical principal, gradaţia 5);

Măluşanu Doina Liana (asistent medical principal, gradaţia 5);

Militaru Irina (asistent medical principal, gradaţia 5);

Stanciu Elena Maria (asistent medical principal, gradaţia 5);

Nicolae Rocsana Elena (asistent medical principal, gradaţia 3);

Oprei Ancuţa Mirela (asistent medical principal, gradaţia 4);

Pătraşcu Florina Romica (asistent medical principal, gradaţia 5);

Grigore Cireşica Geanina (asistent medical principal, gradaţia 4);

Geantă Solomon Bogdan (asistent medical principal, gradaţia 5);

Horhoianu Gabriela (medic stomatolog, studii superioare, gradaţia 4);

Colţoi Mihaela (medic stomatolog primar, studii superioare, gradaţia 5).

 

Compartiment Guvernantă Corporativă şi Sprijinire Asociaţii de Proprietari

Vacant (inspector principal, studii superioare).

 

Direcţia Economică şi Fiscală

Iarca Violeta, director executiv (grad profesional II, studii superioare).

 

Serviciul Buget Contabilitate şi Execuţie Bugetară

Constantinescu Vasilica (şef serviciu, studii superioare, gradaţia 5);

Rădescu Mihaela Ionela (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Popa Tania (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Husea Iuliana (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Vacant (inspector superior, studii superioare);

Lite Iuliana Constantina (inspector superior, studii superioare, gradaţia 3);

Gavrilescu Liana (referent superior, studii medii, gradaţia 5);

Diaconu Rodica (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5).

 

Serviciul Administrare Venituri Persoane Fizice şi Juridice

Mitoi Lucreţia (şef serviciu, studii superioare, gradaţia 5).

 

Compartiment Constatare, Impunere, Control, Urmărire şi Executare Silită Impozite şi Taxe Locale, Amenzi 

Persoane Fizice

Vrabie Claudia Marilena (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Bădiţa Mihaela (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Polexe Anişoara (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Nicula Romeo Norel (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Oprea Elena Nicoleta (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Vasilescu Valentina (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Corleanu Rodica (referent superior, studii medii, gradaţia 5);

Vacant (referent superior, studii superioare).

 

Compartiment Constatare, Impunere, Control, Urmărire şi Executare Silită Impozite şi Taxe Locale, Amenzi 

Persoane Juridice

Cojocaru Daniela (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Mogoşan Marinela (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Ştefănescu Mariana (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Vacant (inspector superior, studii superioare).

Compartiment Evidenţa Patrimoniului şi Fond Locativ

Iosif Nicoleta (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Barbu Mihaela (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Vacant (inspector asistent, studii superioare).

 

Direcţia Tehnică şi 

Urbanism. Arhitect Şef

Vacant (arhitect şef, studii superioare). 

 

Compartiment Strategii Urbane, 

Gestionare Documentaţii de 

Urbanism şi Cadastru

Şerb Nicoleta (consilier superior, studii superioare, gradaţia 5);

Sminchişe Mihaela Alina (consilier debutant, studii superioare, gradaţia 1);

Vacant (insepctor asistent, studii superioare);

Caplan Bogdan Georgian (consilier principal, studii superioare, gradaţia 2);

Chirvasiu Cristina (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Vacant (consilier asistent, studii superioare).

 

Compartiment Autorizări şi Autorizaţii de Funcţionare

Popescu Liviu Daniel (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Bădulici Carmen Mari (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5).

 

Compartiment Administrativ

Corleanu Gabriel (referent IA, studii medii, gradaţia 5);

Minciună Mugurel Ion (şofer, studii medii, gradaţia 5);

Olariu Gabi (şofer, studii medii, gradaţia 5);

Şerbănel Elena (îngrijitor, studii medii, gradaţia 5);

Neaţă Mihaela (îngrijitor, studii medii, gradaţia 2);

Stoican Florin Daniel (paznic, studii medii, gradaţia 5);

Dîmboviceanu Gheorghe (paznic, studii medii, gradaţia 5);

Ungureanu Georgiana (paznic, studii medii, gradaţia 3).

 

Compartiment Audit Intern

Bănuţă Elena Daniela (auditor superior, studii superioare, gradaţia 5);

Vacant (auditor superior, studii superioare).

 

Administrator public

Vacant, cu contract de muncă pe perioada mandatului primarului.

 

Cabinet Primar

Minciună Mugurel Ion, cu contract de muncă pe perioada mandatului primarului (consilier IA, cu jumătate de normă, studii superioare, gradaţia 5);

Nestor Gheorghiţa, cu contract de muncă pe perioada mandatului primarului (consilier IA, studii superioare, gradaţia 5);

Vacant (referent II, studii medii).

 

Serviciul Dezvoltare Locală

Vacant (şef serviciu).

 

Compartiment Proiecte, Programe, Prognoze, Fonduri Europene

Ungureanu Iuliana (inspector superior, studii superioare, gradaţia 4);

Ioniţescu Antonia Veronica (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5);

Vacant (inspector superior, studii superioare).

 

Compartiment Achiziţii Publice

Popa Rozalia (consilier achiziţii publice, asistent, studii superioare, gradaţia 4);

Buzescu Daniela (consilier achiziţii publice, superior, studii superioare, gradaţia 5);

Bădescu Marian (consilier achiziţii publice, superior, studii superioare, gradaţia 5).

 

Compartiment Investiţii şi 

Implementare Contracte

Bălăşcan Sorin, cu atribuţii în domeniul achiziţiilor publice (consilier superior, studii superioare, gradaţia 5);

Popescu Bogdan Gabriel (inspector achiziţii publice, superior, studii superioare, gradaţia 5);

Tătulescu Roxana Elena, cu atribuţii în domeniul achiziţiilor publice (inspector superior, studii superioare, gradaţia 5).

 

Compartiment Consilieri Rromi

Neagoe Marian (referent IA, studii medii, gradaţia 5).

 

Compartiment Protecţie Civilă, Evidenţă Militară şi Situaţii de Urgenţă

Chelu Gabriela (consilier superior, studii superioare, gradaţia 5);

Pârşan Marcel Florian (referent specialitate II, studii superioare de scurtă durată, gradaţia 5).

 

Compartiment pentru Monitorizarea Procedurilor Administrative şi Tehnologia  Informaţiei

Radu Gabriel Avram (inspector superior, studii superioare, gradaţia 3).

 

Serviciul Iluminat Public Local

Vacant (şef serviciu, studii superioare);

Vacant (inspector, studii superioare);

Vacant (maistru, studii medii);

Vacant (muncitor calificat, studii medii);

Vacant (muncitor calificat, studii medii);

Vacant (muncitor calificat, studii medii);

Vacant (muncitor calificat, studii medii);

Vacant (muncitor calificat, studii medii);

Vacant (şofer, studii medii).

 

Serviciul Poliţia Locală

Nicolae Dragoş Emilian, şef serviciu (grad profesional II, studii superioare).

 

Compartiment în Domeniul Protecţiei Mediului

Bâlă Viorela (poliţist local superior, studii superioare, gradaţia 3).

 

Compartiment în Domeniul Activităţii Comerciale

Ghiţă Auraş (poliţist local principal, studii superioare, gradaţia 4).

 

Compartiment în domeniul Evidenţei Persoanelor

Vacant (poliţist local asistent, studii superioare).

 

Compartiment în Domeniul 

Disciplinei în Construcţii şi Afişaj Stradal

Bratu Georgeta Emanuela (poliţist local superior, studii superioare, gradaţia 4).

 

Compartiment în Domeniul Circulaţiei pe Drumurile Publice

Ciurea Constantin (poliţist local superior, studii medii, gradaţia 5);

Lupaşcu Cătălin Ion (poliţist local superior, studii medii, gradaţia 5);

Popa Ion (poliţist local superior, studii medii, gradaţia 5);

Dîmboviceanu Mihai Bogdan (poliţist local superior, studii medii, gradaţia 2);

Bălălău Constantin (poliţist local superior, studii medii, gradaţia 5);

Chiorcea Nicolae (poliţist local principal, studii superioare, gradaţia 5);

Cîndea Răzvan Ionuţ (poliţist local principal, studii superioare, gradaţia 3);

Grecu Ion Dan (poliţist local principal, studii medii, gradaţia 3);

Negreanu Marian (poliţist local superior, studii medii, gradaţia 5);

Oancea Cătălin Ion (poliţist local superior, studii medii, gradaţia 5);

Stancovici Mihăiţă Antonel (poliţist local superior, studii medii, gradaţia 5);

Vătăşescu Valentin (poliţist local asistent, studii superioare, gradaţia 5).

 

Compartiment în Domeniul Ordinii, Liniştii Publice şi Pazei Bunurilor

Chira Ion Robert (poliţist local superior, studii medii, gradaţia 5);

Rădulescu Octavian Dan (poliţist local superior, studii medii, gradaţia 4);

Beck Ursea Laszlo (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Boarţă Alin Marius (agent pază, studii medii, gradaţia 3);

Puiu Rareş Adrian (Agent pază, studii medii);

Colţ Rîndunel Cosmin (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Coman Dumitru Dan (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Florescu Petrişor (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Guţă Constantin Alin (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Ilincescu Ion (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Jinga Petruţ (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Krizsala Petrilena (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Liţă Ion Adrian (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Muşat Cristinel Gheorghe (agent pază, studii medii, gradaţia 4);

Neacşu Vasile Cătălin (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Pîrvu Gheorghe (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Rizoiu Marian (agent pază, studii medii, gradaţia 4);

Stăvaru Virgil Laurenţiu (agent pază, studii medii, gradaţia 5);

Achim Mihai Cristian (agent pază, studii medii, gradaţia 3);

Stroescu Ştefan Cosmin (agent pază, studii medii, gradaţia 5).

 

Compartiment Implementare Proiecte Fonduri Externe Nerambursabile

Vacant (consilier IA, studii superioare);

Vacant (consilier IA, studii superioare);

Vacant (consilier I, studii superioare);

Vacant (consilier I, studii superioare);

Vacant (consilier II, studii superioare).

Evenimentul Muscelean